Členové britské královské rodiny si velmi dobře uvědomují, že je téměř na každém kroku sleduje celý svět, a proto o sebe náležitě dbají. Na svém zevnějšku si dává záležet hlavně manželka prince Williama, Kate, která ví, že se během několika let působení ve službách královny stala pro mnoho žen módní inspirací. Na ostře sledovanou událost, jakou pohřeb prince Philipa bezpochyby byl, proto rozhodně neponechala nic náhodě.

Drahé šperky a vysoké podpatky

Kate sáhla po páru náušnic, které si dle webu Express vypůjčila od královny. Stejně jako japonský perlový náhrdelník, jejž v minulosti nosila i princezna Diana. Drahými šperky doplnila outfit skládající se z šatů značky Roland Mouret, jejichž cena činí 1605 liber (tedy téměř 50 tisíc korun), černého kabátu a páru černých lodiček s opravdu vysokým podpatkem. A právě boty, které vévodkyně zvolila, zaujaly nejednoho diváka.

Jak to, sakra, udělala?

Nebyly to ovšem ani tak lodičky, které fanoušky zaujaly, ale výšlap do prudkého kopce, kam musela Kate na vysokých podpatcích vystoupat, a to navíc po dlažebních kostkách! „Jak, sakra, Kate zvládla vyšlapat ten kopec v takových vysokých podpatcích?“ ptá se jedna z fanynek dle webu Express na sociální síti Twitter. „Ráda bych řekla, že pozorovat Kate, Sophii, Beatrice a Eugenii, jak vycházejí kopec, zatímco všechny mají velmi vysoké podpatky, způsobuje bolest i mých chodidel,“ přidala se další.

„Kate rozhodně musí sdílet nějaký návod na to, jak chodit v podpatcích po dlažebních kostkách,“ apelovala jedna z komentujících a poukazovala tak na velmi častý problém žen, které rády nosí vysoké podpatky, nicméně ne v každém terénu jde o pohodlnou záležitost.

Někteří si rovněž neodpustili jízlivé poznámky na adresu prince Harryho a prince Williama. Zatímco oni dva si totiž kráčeli po pohodlném chodníčku, byla to právě Kate, kterou gentlemani nechali jít po nepohodlných kostkách. „Kate ve vysokých podpatcích na křivé cestě z dlažebních kostek. Ohleduplní a galantní rytíři na hladkém chodníku. Skvělý systém,“ napsala jedna z uživatelek sociální sítě ironicky.