Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Těžké rozhodování Kate Middleton: Princ George se měl původně jmenovat jinak

Kate Middleton a princ George
Kate Middleton a princ George
Zdroj: profimedia.cz
Kate Middleton a princ George

Výběr jména je jedním z nejtěžších rozhodnutí, která musí rodiče učinit. Jednoduché to pochopitelně neměli ani princ William a jeho manželka Kate v případě jejich prvorozeného syna, prince George. Kate si totiž pro chlapečka vybrala jméno úplně jiné.

Najít to nejvhodnější jméno pro svého potomka je tvrdým oříškem pro nejedny rodiče, zvláště pak ve chvíli, kdy vědí, že se o jejich rozhodnutí dozví celý svět. Princ William a jeho manželka Kate tak měli před sebou v době očekávání příchodu jejich prvního společného potomka nelehký úkol. Expertka na britskou královskou rodinu Katie Nicholl podle webu Daily Record již v minulosti uvedla, že si rodiče před narozením syna George nenechali sdělit pohlaví miminka, aby byli překvapení. Proto se museli dohodnout jak na jménu pro chlapce, tak pro děvče. 

George nebyl na prvním místě

V době těhotenství podle webu Daily Record přezdívala Kate svému plodu „náš malý hrozen“, diskuze o případných jménech pak mezi ní a manželem probíhaly téměř denně. Pochopitelně se mezi nimi objevilo i jméno George, ale dle expertky Nicholl rozhodně nebylo mezi chlapeckými jmény na prvním místě. „Ačkoliv Kate dle všeho tak nějak tušila, že v sobě nosí malého chlapečka, a naprosto si zamilovala jméno Alexander, finální rozhodnutí až do poslední chvíle nepadlo,“ řekla expertka.

Pojmenován podle královnina otce?

S narozením se nakonec rodiče rozhodli „svůj malý hrozen“ pojmenovat George. Přesně tak se jmenoval i otec královny Alžběty II., král George VI. Není však úplně jasné, zda toto bylo důvodem pro pojmenování chlapce, či šlo jen o souhru náhod. Přesto Kate o své oblíbené jméno nepřišla. Alexander je totiž prostředním jménem prince George. A to je podle všeho naprosto geniální krok.

Vzhledem k tomu, že se princ George jednoho dne stane králem, mohl by být znám jako král Alexander. Koneckonců tatínek královny Alžběty II. byl rovněž prvním jménem Albert, ale korunován byl jako král George. A tak by se nakonec Kate mohla dočkat svojí první volby jména. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky