Manželka prince Williama podle informací Kensingtonského paláce podstoupila chirurgický zákrok.

„Její královská Výsost princezna z Walesu byla včera přijata na londýnskou kliniku kvůli plánované operaci břicha. Operace byla úspěšná a očekává se, že zůstane v nemocnici deset až čtrnáct dní, než se vrátí domů,“ stojí v oficiální zprávě.

Lékaři Kate doporučili klid minimálně na několik měsíců a podle plánu by se měla vrátit ke svým povinnostem spojených s královskou rodinou nejdříve po Velikonocích.

Z jakého důvodu podstoupila Kate Middleton operaci břicha, zatím Kensingtonský palác drží v tajnosti. „Princezna z Walesu oceňuje zájem, který toto prohlášení vzbudí. Doufá, že veřejnost pochopí její přání, aby její osobní lékařské údaje zůstaly soukromé,“ píše se v prohlášení, kde je v dodatku, že další informace bude trojnásobná maminka poskytovat pouze pokud budou jakkoliv významné, nebo bude mít sama chuť je příznivcům sdělit.

Princezna byla naposledy spatřena na veřejnosti na Vánoce, kdy se zbytkem královské rodiny vyrazila na tradiční procházku do kostela v Sandringhamu na bohoslužbu.

Zdravotní problémy má navíc i samotný král Karel, který podle Buckinghamského paláce podstoupí léčbu zvětšené prostaty. „Stejně jako tisíce mužů každý rok, král vyhledal léčbu kvůli zvětšené prostatě. Nález Jeho Veličenstva je nezhoubný a příští týden se chystá do nemocnice kvůli nápravné proceduře,“ vysvětluje oficiální zpráva.

Zdroje: The Mirror, The Sun

Související články