Kate Middleton, manželka prince Williama, podstoupila v úterý 16. ledna plánovanou operaci břicha.

Od té doby pobývá princezna na prestižní soukromé londýnské klinice. V oficiální zprávě vydané královskou rodinou stojí, že Catherine se ke svým povinnostem vrátí nejdříve po Velikonocích.

Zahraniční zdroje tvrdí, že princezna z Walesu má ale v plánu pracovat co nejdříve - alespoň z postele, kam už se velice těší. Trojnásobná maminka se totiž nyní nevídá se svými dětmi, což je pro ni psychicky náročné. Denně s nimi proto udržuje kontakt alespoň přes videohovory.

Bylo vyvráceno, že by šlo o rakovinu

„Kate miluje FaceTiming s dětmi, když třeba pracuje v zahraničí, takže si jsem jistá, že jsou v pravidelném kontaktu, i když je teď v nemocnici,“ citoval deník Hello slova královské expertky Emily Nash. „A děti ji také jistě rády uvidí, jakmile bude dostatečně fit,“ dodala odbornice.

Co bylo důvodem hospitalizace Kate Middleton, je prozatím veřejnosti utajeno, bylo ovšem vyvráceno, že by šlo o rakovinu.

Kromě princezny navíc potkaly zdravotní potíže i další členy její královské rodiny. Krále Karla III. čeká operace kvůli nálezu na prostatě a bývalé manželce prince Andrewa Sarah Fergusonové se vrátila vážná nemoc. Pouhých šest měsíců po rakovině prsu se nyní potýká se zhoubnou rakovinou kůže.

Související články