Kate dorazila do londýnské dětské nemocnice Evelina London Children's Hospital, které je od roku 2018 patronkou. Budoucí anglická královna slavnostně otevřela nové centrum jednodenní chirurgie. Po prohlídce nového prostoru zamířila za dětmi, jejich rodiči i zaměstnanci zařízení.

Starostlivá máma

Kate, která je maminkou desetiletého prince George, osmileté princezny Charlotte a pětiletého prince Louise, zná trable se zdravotním stavem dětí na vlastní kůži. „Pro rodiče je to obrovský stres. Moje děti také z různých důvodů skončily v nemocnici. Člověk se vždy bojí, ale tady máte úžasný tým,“ pronesla směrem k rodičům, jejichž děti se v nemocnici zrovna léčily. „Jako rodič se vždycky bojíte. Musíme navenek zůstat klidní, ale je to tak těžké,“ řekla jedné z maminek a objala ji.

Královna srdcí

Princezna z Walesu se opět ukázala jako opravdová královna lidských srdcí. Její návštěvu si nemohl vynachválit i samotný personál nemocnice. „Nejdřív jsem byla hrozně nervózní, ale byla moc milá a lidská,“ podělila se o detaily návštěvy Kate recepční Alice Green pro časopis People. „Myslela jsem si, že to bude formální a strohé, ale bylo moc příjemné s ní mluvit. Ptala se na naši práci - říkala, že jsme tváří Eveliny, první kontakt, a popřála nám veselé Vánoce,“ dodala nadšeně.

Hvězda Vánoc

Pro Kate to tak byl příjemný zážitek obzvlášť poté, co se v královské rodině řešila vánoční návštěva Harryho a Meghan. Aktivní princezna uspořádala mimo jiné 8. prosince již tradiční bohoslužbu s koledami ve Westminsterském opatství.
Bohoslužba byla vysílána po celé Velké Británii a její repríza poběží i na Štědrý den. Díky obrovské popularitě Kate jí údajně nemůže přijít na jméno Meghan. Podle americké herečky přišla Kate ke slávě bez toho, aniž by pořádně pracovala. Meghan se podle svých slov na slávu musela nadřít hereckou kariérou, uvedl list The Telegraph.

Nesmiřitelné rivalky

Jejich pomyslnou válku odstartovalo už těhotenství Meghan. Vévodkyně ze Sussexu zmínila v rozhovoru s Oprah Winfrey v roce 2021, že během těhotenství trpěla depresemi a dokonce uvažovala o sebevraždě. "Člověk by čekal, že se Meghan od Kate, která je ambasadorkou duševního zdraví zejména během těhotenství a prvních let života, dočká pomocné ruky," uvedl Scobie, který je autor nejnovější skandální knihy o královské rodině. "Jenže Kate zůstávala vůči Meghan netečná a tento vztah jim vydržel dodnes. Co vím, tak spolu normálně nepromluvily už roky," dodal.

Související články