Britská královská rodina fascinuje snad celý svět a jen vidět její členy z dálky je pro mnohé zážitkem na celý život. Hrstka lidí, a to dokonce i z České republiky, měla ovšem možnost přijít se šlechtou do mnohem bližšího kontaktu. Prohodili s nimi několik slov nebo s nimi dokonce spolupracovali dlouhodobě.

Milé setkání

Jednou z těch, kdo měl tu čest se přímo setkat s Kate Middleton, byla česká tenistka Markéta Vondroušová, které se na Wimbledonu podařilo dosáhnout obrovských úspěchů a odnesla si svůj první titul. Cenu jí Kate sama předala. Následně si obě ještě popovídali v zákulisí, kde Kate Markétě znovu pogratulovala a sdělila jí, že ji moc ráda poznala.

Pomocnice při hubnutí

Jinou Češkou, která se dostala do ještě užšího kontaktu se členy britské královské rodiny, je bývalá modelka a dietoložka Gabriela Peacock. Ta už několik let působí ve Velké Británii a její rady týkající se hubnutí využívají nejen známé osobnosti ze světa filmů a hudby, ale také například princ Harry nebo princezna Beatrice. S tou se Gabriela zná dokonce natolik, že se podle informací webu CNN Prima News Beatrice stala kmotrou její dcery. Z počáteční spolupráce se tak vyklubalo velké přátelství.

Gabrielu a její schopnosti si princ Harry oblíbil natolik, že dietoložku doporučil i své manželce Meghan Markle. Té Gabriela pomáhala zhubnout a udržet se ve formě před svatbou. Na onu veselku pak byla rodačka z Česka pochopitelně pozvaná. Nebyla ale jedinou Češkou, která se na svatbě objevila. Pozvánka totiž dorazila i modelce Tereze Maxové.

Související články