Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Britové považují jméno dcery Harryho a Meghan za urážku královské rodiny

Kate Middleton
Kate Middleton
Zdroj: Profimedia.cz
Kate Middleton

Když princ Harry a Meghan Markle oznámili, že své dceři dali jméno Lilibet, mnoho příznivců britské monarchie zůstalo v šoku. Lilibet totiž byla přezdívka královny Alžběty II., kterou jí v dětství dali její rodiče. Lidé to brali jako výsměch ze strany vévody a vévodkyně, kteří královskou rodinu veřejně hanili, a teď mají tu drzost pojmenovat dceru po královně. Rozhodnutí dle všeho zarazilo i některé z členů královské rodiny. Kate Middleton se tak opět chopila urovnávání poškozených vztahů.

Informovali Harry a Meghan královnu o svém rozhodnutí, jak pojmenují dceru? To je otázka, na kterou se mnoho světových médií nyní snaží najít odpověď. Lilibet, zkráceně Lili, byla přezdívkou Alžběty II., když byla ještě dítětem a nedokázala své celé jméno správně vyslovit. Pro královnu tak jde o velmi intimní oslovení. V průběhu jejího života ji pak směl jako „Lili“ oslovovat jen její manžel, nedávno zesnulý princ Philip. Lidé tak rozhodnutí vévody a vévodkyně ze Sussexu označují za další podpásovku. 

Spasitelka Kate

Na jednu stranu trpí se svou rodinou, na tu druhou se snaží vše urovnat. Kate Middleton bývá podle webu Mirror často označována za „klenot na královské koruně“. Sama se jistě vzpamatovává z nechvalně proslulého interview prince Harryho a jeho manželky Meghan s Oprah, v němž dvojice otevřeně mluvila o důvodech, jež je vedly k opuštění britské monarchie. A servítky si tenkrát rozhodně nebrali. 

Britská královská rodina tak utrpěla tvrdou ránu, a bratři Harry a William se od sebe ještě více vzdálili. Kate ale ví, nakolik je pro jejího manžela bratrova podpora důležitá, a tak se zuby nehty snaží rozbité vztahy slepit. 

O narození Lilibet věděla jako jedna z prvních

Podle webu Mirror princ Harry informoval Kate Middleton o narození své dcery krátce po jejím příchodu na svět. Jak to vypadá, Harry svého bratra tedy přímo nekontaktoval. Z Kate se tak zase jednou stal jakýsi most mezi Harrym a Williamem. 

To, nakolik chce svést bratry dohromady, prokázala už na pohřbu prince Philipa. Během smutečního průvodu se totiž pustila do konverzace jak s Harrym, tak se svým manželem. A z rozhovoru pak tichoučce odešla, aby dala bratrům prostor k soukromé komunikaci. Nakolik se její snažení ukáže jako účinné, nám ale prozradí asi jen čas. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky