Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Strach o Kate Middleton: Po kontaktu s nakaženým musela rychle do karantény

Kate Middleton
Kate Middleton
Zdroj: Profimedia
Kate Middleton

Fanoušky britské královské rodiny v posledních dnech pořádně vyděsila Kate Middleton. Ta se totiž během sledování tenisu ve  Wimbledonu setkala s člověkem, jemuž později vyšel pozitivní test na koronavirus. Hned nato se tak musela izolovat od ostatních. 

Podmínky jsou zkrátka pro všechny stejné. Přestože má vévodkyně z Cambridge za sebou druhou dávku vakcíny proti koronaviru, musela po kontaktu s nakaženým do karantény. Kate Middleton podle webu The Sun přišla do styku s člověkem pozitivním na koronavirus během sledování tenisu ve Wimbledonu. O této skutečnosti byla informována krátce předtím, než se měla přesunout na své místo do královského boxu. 

Princ William v karanténě není

Kate Middleton její izolace jistě velmi mrzí, neboť se měla zúčastnit hned dvou důležitých společenských událostí. Hosté si tak budou muset vystačit jen s princem Williamem, který v karanténě není. V současné době není zcela jasné, kdy se Kate bude moct vrátit k pracovním povinnostem, neboť se neví, kdy přesně do karantény nastoupila. Stejně jako v ostatních zemích i ve Velké Británie doba, po kterou se potenciálně nakažený musí od ostatních izolovat, činí 10 dní. 

„Minulý týden přišla vévodkyně z Cambridge do kontaktu s někým, kdo byl pozitivně testován na koronavirus. Její královská Výsost nepociťuje žádné příznaky nakažení, ale dodrží všechna vládní nařízení a bude se doma izolovat od okolí,“ uvedl v prohlášení tiskový mluvčí paláce. 

Nebyla by první

Zda se Kate nakazila koronavirem, není prozatím jednoznačné. Zdaleka by ale nebyla prvním členem britské královské rodiny, který se tolik obávaným virem nakazil. V loňském roce v dubnu onemocnění prodělal i její manžel, princ William. Měsíc předtím si koronavirem prošel i jeho otec, princ Charles.

Není zcela jasné, kde se mohli nakazit. Vzhledem k tomu, že v loňském březnu a dubnu byla pandemie teprve na vzestupu a stále bylo umožněno konání mnoha společenských akcí, nebylo ani pro jednoho z nich těžké natrefit na někoho, kdo onemocněním zrovna procházel.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU