Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Snímek zmlácené Kate Middleton děsí internet: Fanoušci zuří a chtějí vysvětlení

Kate Middleton
Kate Middleton
Zdroj: Profimedia
Kate Middleton

Před několika dny se internetem začal šířit snímek Kate Middleton, na kterém je vévodkyně v zuboženém stavu. Tvář má pokrytou modřinami a tržnými ranami. Mnoho fanoušků okamžitě začalo spekulovat o tom, co se za zdmi Kensingtonského paláce děje. Vévodkyně je ale naštěstí v naprostém pořádku. Stala se jen jednou z tváří kampaně na ukončení domácího násilí. K překvapení všech, a dokonce i samotné Kate, o tom ale vévodkyně neměla sebemenší tušení. 

Vévodkyni Kate, britskou královskou rodinu a fanoušky monarchie čekal před několika dny obrovský šok. Na internetu se totiž objevil snímek zubožené Kate Middleton, který ji zobrazuje jako jednu z obětí domácího násilí. Vévodkyně má na fotografii na obličeji několik modřin a také tržných ran. Zpočátku nikdo nechápal, co má vlastně snímek znamenat, a někteří se dokonce začali obávat o zdraví Kate. Naštěstí se brzy ukázalo, že jde jen o kampaň na ukončení domácího násilí. Zvláštní však je, že se vévodkyně stala tváří kampaně bez svého vědomí. Nevěděl o tom dokonce ani nikdo z paláce. 

Není jediná

Za děsivými plakáty kampaně podle webu Daily Mail stojí italský umělec a aktivista Alexsandro Palombo, který si vzal snímky několika světově známých žen a upravil je tak, aby ženy vypadaly jako oběti domácího násilí. Učinil tak prý proto, aby upozornil na malou odezvu politiků k této problematice. Možná si také myslel, že když pro kampaň vybere právě známé ženy, dostane se jeho záměru větší pozornosti. Nutno říct, že tento plán mu bezesporu vyšel. 

Fanoušci zuří

Kromě Kate Middleton se na plakátech ke kampani objevily také například americká viceprezidentka Kamala Harris anebo španělská královna Letizia. Pravděpodobně ani ony, stejně jako Kate, neměly sebemenší tušení o tom, že budou do projektu zapojeny. 

Umělec za použití jejich fotografií bez jejich vědomí čelí velké kritice. „Není to vtipné. Nepoužívejte snímky žen, které vám k tomu nedaly souhlas,” píše například jeden z fanoušků britské královské rodiny. O tom, že by se Kate Middleton měla stát jednou z tváří kampaně, nevěděl ani nikdo z Kensingtonského paláce. V současnou chvíli není jasné, zda bude některá z vyobrazených žen tuto nepříjemnost řešit. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky