Na jedné z nejznámějších televizí působila osmnáct let. Od roku 2020 pracuje jako tisková mluvčí České zemědělské univerzity, kterou sama vystudovala. Volný čas tráví především sportováním.

Práce pro TV Nova

Návrat na televizní obrazovky už v plánu nemá. Sem tam se ale ve vzpomínkách do televizních dob vrátí. "Je to 23 let, vyrostly mi tam děti. Jedno už bylo na světě, další dvě se narodily. Mateřskou jsme zvládli s drobnými pártýdenními přestávkami. Je to kus života a vznikla tam přátelství na celý život. Také to určilo moji další kariéru a to, že jsem nyní tiskovou mluvčí, to je za mě určitá osobní meta – stát se v mediálním světě manažerkou a přejít na druhý břeh, v mém případě je to Česká zemědělská univerzita. Televizi Nova vlastně vděčím za všechno," přiznala v rozhovoru pro Lifee.

Diváci se mnohdy pozastavovali nad jejím příjmením. "Spousta lidí si dokonce myslela, že je to pseudonym, abych mohla hlásit počasí. V životě by mě nenapadlo, že mi příjmení tak trochu určí televizní kariéru," vzpomíná s humorem na vtipné komentáře fanoušků.

"Myslím, že tenkrát to pro vedení televize také mohlo něco znamenat, měla jsem díky tomu body navíc a jistým způsobem se tedy tohle mé příjmení kreativně použilo," dodala.

Televize Nova má v jejím srdci zkrátka opravdu pevné místo. Na moderování počasí vzpomíná čas od času i na svých sociálních sítích.

"Děkuji vám za vaši mnohaletou podporu, bez níž bych se neobešla. Platí dnes stejně jako před deseti lety. Desáté výročí poslední moderace Počasí - 24. 7. 2013 po osmnácti letech," připsala k videu na svém Instagramu.

Aktivní životní styl

Za štíhlou postavu po třech dětech vděčí především pravidelnému pohybu. "Dělám gymnastiku. Děkuji trenérce mojí dcery, že se mě ujala. Vzhledem k mému věku jsem moc ráda, že nejsem v ničem omezená a jsem vděčná za to, co všechno mi moje tělo dovolí," pochlubila se v rozhovoru pro Deník.

Tisková mluvčí si mimo cvičení v tělocvičně ráda dopřává i pohyb na čerstvém vzduchu. Nepohrdne i cvičením v domácím prostředí. "Chodím i běhat a oblíbila jsem si rotoped, což je skvělá, jednoduchá věc, kterou můžeme mít všichni v obýváku. Jen z toho nesmí člověk dělat věšák na šaty."

Mimo pravidelný pohyb si dopřává i kvalitní a vyváženou stravu. "Jde mi o to, abych si zachovala přívětivý vzhled, aby byl můj zdravotní stav co nejdéle dobrý, což by bez zdravého jídla, které nezatěžuje organismus, prostě nešlo," uvědomuje si.

Život po padesátce

Pro mnoho žen je padesátka zlomové období. Mráčková si ovšem nějakých větších zásadních změn zatím nevšimla. "Nedávno mi bylo padesát a nikdy by mě nenapadlo, že to bude tak hezké období. Je to určitě i tím, že se cítím fit a díky tomu si tento věk, který už prostě není nízký, užívám. Vrací se mi zásady typu: nepít alkohol, zbytečně se nevystavovat slunci bez ochranného faktoru a jíst zdravou stravu, to je základ," podělila se o svůj recept na spokojený život po padesátce.

Drobná blondýnka je fanynkou přirozeného stárnutí. Na klinice estetické medicíny ani u kosmetičky ji nenajdete. "Vůbec ne. Na kosmetiku nechodím. Možná bych si nějakou drobnou péči klidně dopřála, ale není na to čas. Ale musím říct, že doma pravidelně používám kvalitní kosmetiku, na kterou jsem si navykla, když jsem dělala PR jedné kosmetické značce," prozradila.

"Hodně také používám pleťové masky, ale vůbec ne drahé. Jedna z drogerií prodává neuvěřitelně laciné, ale účinné látkové masky, které si dávám na obličej, a asi mi to pomáhá," dodala.

Související články