Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Šíp: Myslel si, že píše pro Karla Gotta hit, opak byl ale pravdou

Karel Gott Karel Šíp
Karel Gott Karel Šíp
Zdroj: Profimedia
Karel Gott Karel Šíp

Karel Gott a Karel Šíp spolu měli hezký přátelský vztah, Šíp dokonce napsal pro Slavíka v devadesátých letech text. Jenže pak se stalo něco nečekaného!

Karel Gott byl znám svou slabostí pro něžné pohlaví. Než se slavný zpěvák ve svých šedesáti letech usadil po boku své jediné manželky Ivany Gottové, býval pěkný svůdník. Gott neměl nikdy vyhraněný typ, románky měl s různými ženami a nevyhýbal se ani exotickým kráskám.

Právě krátký vztah s mulatkou Manuelou Pechovou inspiroval Karla Šípa, aby napsal pro Gotta text na míru. Jenže, u fanynek píseň totálně propadal a skladatel sám přiznává, že tím kamarádovi nakonec spíše uškodil.

Karel Šíp si myslel, že píseň Kakaová bude hit. Opak byl ale pravdou.

Vztah Karla Gotta a Manuely Pechové trval poměrně krátce. Zpěvák ji poznal na kanadské ambasádě a následně jí zařídil práci pro agenturu GoJa, kterou založil s Františkem Janečkem. Pechová se ale během vztahu se Slavíkem sbalila a odjela do Kanady. Ke Gottovi se ale už nevrátila.

Čokoládová kráska ale byla předlouhou pro píseň Kakaová. Textu se ujal Karel Šíp a hudbu napsal Karel Svoboda. Všichni tvůrci tehdy očekávali, že jejich skladba bude hit.

Jenže, fanoušci Kakaovou nepřijali zrovna s nadšením. "Napsali jsme společně s Karlem Svobodou pro Karla píseň a všichni tři jsme byli přesvědčeni, že je zaděláno na hit. Nestalo se. Dodnes si myslím, že té písničce bylo ukřivděno," tvrdí Šíp s odstupem času a říká, že za neúspěchem stojí rasismus.

Kakaová nepatří k nejoblíbenějším songům Karla Gotta

"Písni zlomil vaz obyčejný český rasismus. Armáda Karlových fanynek se nejspíš nedokázala vyrovnat s představou, že jejich idol objímá nějakou mulatku. Ještě se možná pokusím její jméno očistit," řekl Karel Šíp v rozhovoru pro MF Dnes.

Autor textu by byl rád, kdyby i Kakaová patřila k oblíbeným skladbám fanoušků Gotta, zatím tomu tak roky nebylo.

Píseň vyšla v roce 1995 na albu Gotta, ani po letech si k ní ale posluchači nenašli cestu. Zda se podaří Šípovi popularitu skladbě ještě navrátit, je zatím skutečně ve hvězdách...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky