V televizi měl za svoji kariéru nespočet pořadů. Namátkou Horoskopičiny, Skopičiny, Rozjezdy pro hvězdy a další. Už celých 15 let uvádí pořad Všechnopárty, kam si zve hvězdy českého a slovenského šoubyznysu. Moderátorem však Šíp nebyl odjakživa.

Věnoval se především hudbě. Nejprve vystudoval Střední průmyslovou školu v Čimelicích a stal se zaměstnancem Československé televize. Během tamního působení založil kapelu Faraon, kde byl baskytaristou.

Karel Šíp je především moderátor pořadu Všechnopárty

Zpěv měl na starost Jiří Schelinger. Kapela se po chvíli rozpadla a část členů odešla k Františku Ringo Čechovi. Šíp se začal pozvolna věnovat televizní zábavě. Málokdo ví, že Šíp není jeho pravé jméno. Jeho tatínek se jmenoval Karel Hugo Feuerfeil. Šípovo jméno znělo Karel Jan Feuerfeil. Pak se ale nechal přejmenovat.

Pod „novým“ jménem už ho dnes zná každý. Bezesporu ho živí hlavně moderování, ale v době pandemie koronaviru jsou všechny akce zrušené. „Nevěřil jsem, že jeden virus drží v šachu celou zeměkouli. Mně chybí ten pohyb v zajetejch kolejích,“ prohlásil Šíp dle webu krajskélisty.cz.

Karel Šíp není jeho pravé jméno

„Já jsem přesvědčenej, že kdybych vyšel ven a na Žižkově proletěl jediný virus, tak bych ho chytil,“ pokračuje. Doma se moderátor zkrátka nudí, a tak kouká na televizi. Nedávno slyšel zprávu, že stát zajistí seniorům cestování. Ve skutečnosti se hovořilo o testování.

„Mě ta myšlenka tak pobavila, že jsem si již v hlavě odvíjel scénku, protože jsem si představil, jak do domu seniorů přijdou dva náměstci z ministerstva cestovního ruchu a sezvou všechny do jídelny, protože my jsme tady kvůli tomu cestování, tak se hlaste, kdo kam chcete,“ směje se Šíp.

V době pandemie koronaviru je hlavně doma

„Tou myšlenkou, že by stát měl seniorům zajistit cestování, tím jsem se bavil asi deset minut,“ přiznává. Ne každý druh humoru je Šípovi po chuti. „Nemám rád humor, kde se lidé pitvoří. Kde se přehrává a tlačí na pilu,“ prozradil v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu.

„Mám rád takový ten samozřejmý humor, který nemusí zdůrazňovat, jak je veselý a vtipný, protože je vtipný automaticky. Nevím, jestli mám rád chytrý humor. Ale je to humor, který nic nepředstírá, na nic si nehraje, je to vtip. Takový, jaký je. A jako divák si už na něm najdu sám to zábavné,“ vysvětlil Šíp.

Co by za to dal, kdyby mohl zpátky do práce

Na chvíli se rozpovídal i o tom, jak složité je dělat improvizaci. „Improvizovat humor je úplně jiná kategorie. Ale vysedět, napsat, aby to mělo hlavu a patu, to je něco jiného. A navíc to musí mít určitou stopáž. To znamená, že to musí být nahuštěné,“ říká.

„Zdá se mi, že to bylo vždy velmi složité. A abych vám řekl pravdu, už bych to teď ani dělat nechtěl,“ dodává Šíp a naznačuje, že u televizní zábavy chce nadobro zůstat.