Tvůrci seriálu Iveta dlouho hledali vhodného dětského herce podobného jedinému synovi Ivety Bartošové, Arturovi Štaidlovi.

Nakonec se jim to skutečně povedlo. Karel Šimek je doslova dvojníkem Artura a natáčení minisérie pro něj bude první herecká zkušenost.

“Tohle je moje první filmová zkušenost. Inzerát na roli Artura jsme našli na Facebooku. Po prvním kole a kamerových zkouškách se dlouho nikdo neozýval, tak jsem měl za to, že vybrali někoho jiného. Pak nám zavolali s tím, že postupuju dál. Byl jsem hodně nervózní, ale pak jsem zjistil, že natáčení asi nebude zas tak zlé a Mike Samir je hrozně fajn. Myslím, že mě vybrali díky tomu, že jsme si s Arturem hodně podobní. A podle lidí kolem natáčení umím i hrát,” tvrdí třináctiletý chlapec.

 Ze začátku jsem měl děsnou trému

Karel Šimek se narodil v roce 2010 v pražské Krči. Podle jeho rodičů byl odmala neuvěřitelně zvídavý, kamarádský, a jelikož má staršího bratra, kterého se snažil neustále dohnat, i velmi učenlivý.

Dlouhodobě praktikoval taekwondo, aby si následně oblíbil Krav Magu, které se věnuje dodnes. Jako malý chtěl být právě hercem, v posledních letech ovšem pokukuje i po studiu veteriny. Podle jeho rodičů miluje zvířata a jednou by se chtěl postarat o všechna, která jsou bez domova. 

Do natáčení závěrečné řady Ivety vstoupil Karel Šimek scénami se svou seriálovou maminkou Annou Fialovou a Davidem Prachařem ztvárňujícího Josefa Rychtáře. Natáčelo se v pražské Uhříněvsi. “Můj první den byl super. Ze začátku jsem měl opět děsnou trému, ale pak to bylo moc dobrý, protože lidi na natáčení jsou neskutečně přátelští,” říká Šimek ke své úplně první herecké zkušenosti tím, že od toho čeká hlavně zážitky a případně i nový životní cíl.

Související články