Jana Vopěnková se po boku Karla Schwarzenberga poprvé objevila v roce 2013, kdy ho dokonce doprovodila na slavnostní předávání hudebních cen Český slavík.

Vopěnková zprvu nechtěla o smrti svého bývalého milence mluvit. S knížetem totiž zůstala ve styku i po rozchodu a jeho odchod ji velmi zasáhl.

„Mluvila jsem s ním dva dny před tím, než se to stalo. Říkal mi, že je na tom prostě líp a pak najednou umřel... Já to prostě nezvládám. Jak mi asi je? Jsem úplně zdrcená. Já nechci otevírat ani Instagram, ani Facebook nechci otevírat, já to všechno zruším,“ svěřila se zoufalá Vopěnková serveru Prima Ženy. Poslední rozloučení se známým politikem se bude konat ve svatovítské katedrále tuto sobotu 9. prosince a Jana na něj hodlá i přesto, že bude na pohřbu nechtěným hostem.

Milovala jsem ho, je to pro mě těžké

„Oni nechtějí, abych tam šla. Spolupracovníci a rodina to nechtějí. Já bych ale chtěla jít na ten pohřeb, protože mě to všechno strašně moc mrzí. Bude mi dlouho trvat, než se z toho dostanu,“ přiznala Jana Vopěnková, že si nejbližší knížete nepřejí, aby na smutečním obřadu byla.

„Oni se bojí, že z toho bude asi zase haló, že tam přijdu a budu mluvit, co jsem všechno s ním zažila. Ale já tam půjdu,“ dodala.

„Vy to nikdo nechápete, jaký to je. Měla jsem ho ráda, milovala jsem ho, je to pro mě strašně těžké. Bude to teď bez něj hrozně těžký. Já teď čtu ty články, co se o něm píšou. On mi vždy říkal „Milostivá“ a já... Byl to tak blízký člověk,“ říká Jana, kterou Schwarzenberg podporoval nejen psychicky, ale i finančně. Z jeho smrti se prý odjela vzpamatovat k rodičům, kde tráví poslední dobu. Já se musím dostat zpátky, proto jsem odjela k rodičům a budu u nich nějakou dobu, rodiče mi pomohou. Já nevím, co na to mám říct, on mi byl tak velkou oporou a teď tady není,“ uzavřela Vopěnková. 

Související články