Šlechtična Zita Pallavicini tvrdí, že je Karel Schwarzenberg otcem jejího syna. Kníže ale tuto informaci vždy zarytě odmítal.

Dnes dvaapadesátiletá žena měla mít románek s knížetem někdy v devadesátých letech a detailně ho popisuje ve své knize Deník šílené markraběnky.

S knížetem prý strávila celkem šest let a dokonce kvůli němu opustila svého tehdejšího manžela. Schwarzenberg jí měl dle jejích slov slíbit, že odejde z politiky a bude žít s ní. To se ale nakonec nestalo. Románek po šesti letech skončil a Karel se později vrátil k exmanželce Therese. V té době měla Pallavicini přijít do jiného vztahu, jelikož s politikem dále udržovala sexuální poměr.

Měli jsme velké plány

Zita Pallavicini ve své knize prohlašuje, že otcem jejího syna Eduarda je právě Karel Schwarzenberg, se kterým i po rozchodu udržovala „přátelský“ vztah.

„Měli jsme velké plány. Že budeme chodit po lese, já budu vařit a budeme v klidu žít. Z toho nic nebylo. On politiku nemohl nechat. Trvalo to šest let a pak to skončilo. Ale porodila jsem syna Eduarda. Měli jsme spolu křtiny. Karel je zapsaný jako otec v křestním listu. A pak, asi rok nato, přišel s tím, že syn není jeho,“ svěřila se Zita před lety magazínu Blesk pro ženy.

Schwarzenberg ale tuto teorii vždy odmítal a tvrdil, že chlapec rozhodně není jeho. „Myslím, že na popud své ženy tehdy nechal udělat testy otcovství, ale já jsem se jejich výsledek vlastně nikdy nedozvěděla. Tyhle věci mezi námi stále čekají na rozhřešení, musíme to dát nějak do pořádku, ne kvůli mně nebo Karlovi, ale jde hlavně o právo toho dítěte,“ řekla Pallavicini časopisu Téma. Výsledků DNA testů se ale žena nikdy nedočkala a už ani nedočká.

Související články