Manželé Schwarzenbergovi, jejichž vztah začal jako v klasických románech poté, co se potkali na bále pro smetánku, se rozvedli poté, co vyšlo najevo, že jejich nejmladší syn je nemanželský. Therese Schwarzenbergová ho totiž počala v době, kdy udržovala poměr s rakouským politikem Thomasem Prinzhornem.

Karel Schwarzenberg v té době nicméně měl sám máslo na hlavě. Udržoval totiž poměr s mladší česko-maďarskou markraběnkou Zitou Pallavicini, která později uvedla, že byl také otcem jejího syna Eduarda. S Karlem Schwarzenbergem udržovala vztah šest let a podle svých slov kvůli němu dokonce vážně uvažovala o sebevraždě. Její vyvolený se poté ale vrátil ke své exmanželce Therese, a tak z velké lásky nezbylo nic. Dvojice se nicméně i nadále přátelila.

Na otcovství se nikdy neshodli

Otcovství mladého Eduarda bylo mezi dvojicí vždy předmětem sporu. Zatímco Zita na něm trvala, Karel Schwarzenberg jej měl zarytě popírat. Na popud své manželky prý dokonce nechal udělat DNA test, jehož výsledek se markraběnka údajně nikdy nedověděla a dodnes není zcela jasné, jak to s jejich komplikovanými rodinnými vztahy vlastně je.

Další mladou ženou, která se po boku Karla Schwarzenberga objevovala i v době, kdy byl již podruhé ženatý se svou chotí Therese, byla mladičká Jana Vopěnková, které česká média dala nelichotivou přezdívku Ramlice. Její vztah s knížetem začal v roce 2013, kdy po jeho boku vyrazila na předávání Slavíků. Románek trval několik let a i po jeho ukončení se dvojice nadále přátelila.

“Když se mě zeptáte, kdo je pro mě nejdůležitější člověk na světě, tak řeknu, že Karel. Karel je pro mě více než rodina. Karla si moc vážím a jsem ráda, že jsem ho ve svém životě potkala, i když jsem ho pak opustila,” sdělila později novinářům pohledná Jana Vopěnková.

Zdroje: Blesk, Extra

Související články