Karel Gott měl nejen hudební nadání, během svého života také namaloval desítky obrazů, které dnes mají milionovou hodnotu.

Jeden takový obraz vydražil v roce 2013, v rámci 13. ročníku předávání Evropských cen Trebbia, miliardář Karel Janeček. Tehdy za dílo zaplatil „pouhých“ 260 tisíc korun, dnes by se ale jeho hodnota vyšplhala až na milion a půl.

O krásný obraz, na kterém jsou dvě do půl těla svlečené ženy, ale Janečka někdo připravil. Zloděj využil rekonstrukce a cenné dílo z podnikatelova bytu nepozorovaně odnesl.

Pro Karla Janečka měl obraz citovou hodnotu, podezřelých pachatelů je několik

Krádež se měla odehrát před několika měsíci. „Měli jsme obraz uskladněný na novém místě, kde se dodělávaly věci. Když jsme na podzim minulého roku chtěli obrazy rozmístit, zjistili jsme, že tam tento bohužel není,“ prozradil Karel Janeček webu Aha.

„Vyjadřoval Gottův postoj k životu. Pro mě měl mnohem větší hodnotu, než je finanční částka,“ říká podnikatel a dodává, že obraz navíc nebyl jediným předmětem, který z bytu zmizel.

Podezřelých pachatelů je podle miliardáře hned několik. „Pořád se tam někdo pohyboval, měli tam práci,“ tvrdí. V objektu se pohybovalo větší množství lidí, Janeček ale všechny znal a důvěřoval jim. Možná i z tohoto důvodu až doteď pátral po zloději sám.

Miliardář pachatele s největší pravděpodobností znal, do pátrání zapojil policii

Karel Janeček krádež zveřejnil až po dlouhých měsících, věřil totiž, že se mu podaří mezi jeho zaměstnanci viníka vypátrat. Úspěšný ale nebyl, a tak nakonec požádal o pomoc policii i širokou veřejnost.

„Ke krádeži došlo ze skladovacích prostor na pražském Smíchově. V případě, že máte informace týkající se odcizeného obrazu, současného vlastníka nebo osoby, která obraz odcizila, oznamujte je prosím na linku 158,“ řekl mluvčí policie Richard Hrdina, který společně s Janečkem předstoupil a učinil prohlášení pro média.

Nezbývá než Janečkovi popřát mnoho štěstí v jeho pátrání, snad se ztracený obraz brzy najde…