Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel a Hana Heřmánkovi: Recept na šťastné manželství si nenechali pro sebe

Karel a Hana Heřmánkovi
Karel a Hana Heřmánkovi
Zdroj: Profimedia
Karel a Hana Heřmánkovi

Je tomu už třicet let, kdy slavný pár Karel a Hana Heřmánkovi vybudovali Divadlo bez zábradlí. S příchodem koronaviru se ale rozhodli, že je čas zvolnit. Své celoživotní dílo předali dětem a začali se věnovat jeden druhému. Po tolika letech zápřahu si to jistě zaslouží.

Charismatický herec Karel Heřmánek neodmyslitelně patří k manželce Hance. Málokdo ale ví, že i když spolu tvoří pár neuvěřitelných třicet let, byl před ní herec už jednou ženatý. Jeho manželkou byla zubařka Stanislava, se kterou má dvě dcery.

Pár se rozvedl již v polovině 80. let po vleklých sporech. Herec byl zpočátku z rozpadu vztahu zničený a přestal věřit v lásku. Dodnes své manželce neodpustil. Důvod rozvodu si však navždy nechal pro sebe.

O pár měsíců později naštěstí potkal o patnáct let mladší hlasatelku Hanku Vávrovou, se kterou se seznámil v dabingovém studiu. Byl sice odtažitý, uzavřený a ponurý, ale i tak na ni udělal dojem. Dostaly ji jeho oči. Nakonec se Heřmánek osmělil a pozval ji na rande. Hanka neváhala ani chvíli a se schůzkou souhlasila. Od té doby jsou spolu.

Heřmánkovi spolu mají tři syny

Roku 1989 se jim narodil syn Karel a o rok později Josef. Vzali se roku 1992.

„Karel mě požádal o ruku a mým rodičům tehdy řekl, že by měli být rádi, že si mě vzal, protože mám dvě nemanželské děti,“ prozradila se smíchem pro iprima.cz Hanka. 

Nakonec zplodili ještě jednoho syna, a to Františka roku 2001. Všichni tři synové mají tradiční česká jména. Jak dvojice říká, k příjmení Heřmánek by jiné ani nešlo.

Heřmánkovi patří k nejstabilnějším párům českého showbyznysu. Věkový rozdíl nikdy nebrali jako problém, a i když spolu tráví čtyřiadvacet hodin denně, nikdy si nelezli na nervy a milují se stále tak jako na začátku. 

O vztah pečují a respektují se navzájem

„Musíte se oba respektovat, neusnout na vavřínech a o vztah pečovat, jako by byl stále na začátku. Prostě tomu druhému dokazovat lásku co nejvíce a ukazovat, že si ho stále vážíte,“ říká Heřmánková.

A že jim to funguje je více než jisté. Dnes jsou spolu už krásných třicet let. A i když mají občas nějaký ten horší den, dlouho se zlobit neumí. Hanka je totiž prý stále v dobré náladě.

"Mám na ní rád, že je taková, jaká je. Manželka je neustále v dobré náladě a hned jak ráno vstane, tak se usmívá. Což je pro mě naprosto blahodárné, mám doma takové slunce. Samozřejmě mi vždycky výrazně pomáhala a nebylo to pokaždé jednoduché. Akorát těch třicet let neskutečně uteklo," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky