Karel Gott zemřel vloni 1. října na rakovinu, diváci ale na ikonu české pop music nezapomínají! Hrob zpěváka je stále ozdobený stovkami květin a fanoušci se nemůžou dočkat premiéry filmu Karel, který už musel být dvakrát kvůli covidu odložen.

Gott si šel za svou kariérou již od útlého mládí a jezdil koncerty nejen u nás, ale i v Německu, či Slovensku. Na první Gottovo turné zavzpomínala herečka Maja Velšicová, která tehdy jeho koncert moderovala.

Maja Velšicová moderovala první turné Gotta

Maja Velšicová se s Karlem Gottem seznámila během jeho prvního turné na Slovensku. Na akci herečka dodnes vzpomíná!

"Jeho první zájezd na Slovensko, turné s orchestrem Karla Krautgartnera, jsem moderovala já. Pamatuji si, že tenkrát nosil oblek v švestkové barvě. Bohužel nemám žádné společné fotky, tenkrát se ještě nedělaly ze všeho záznamy jako dnes. Slovenské publikum ho tehdy nepřijalo extra srdečně, protože to byl nový zpěvák, tenor. Naši lidé měli raději Chladila se Simonovou. Samozřejmě, byl to náš host, velmi jsme se proto snažili, aby se cítil dobře, takže nakonec to bylo příjemné," prozradila Velšicová Šarm.sk.

Jedna věc ale uvízla herečce v paměti a to byl prý Gottův předkus! "Karel měl nápadný předkus, přední zuby ven. Nebylo to slyšet při zpěvu, ale vidět to bylo. Zajímavé, že se z těch dob nezachoval jediný záběr. Zřejmě se o to postaral. Brzy si pak úsměv nechal opravit. Zuby mu vytrhli a nasadili umělé," šokovala Maja Velšicová.

Přitom samotný Gott tuto informaci za svého života vyvracel! "Nikdy bych si svoje zuby nenechal vytrhat a nahradit je implantáty. Navíc, já mám vlastní zuby naštěstí zdravé a to je základ," tvrdil zpěvák.

Krásný úsměv mu prý zubaři vytvořili pomocí takzvaných fazet, kdy se zuby pacienta obrousí a nasadí se na ně keramické korunky. Gott se tehdy netajil tím, že za hollywoodský úsměv utratil bezmála půl milionu! Investice se ale rozhodně vyplatila, svým úsměvem dostával fanynky do kolen až do samotného konce...