Již v dřívějším rozhovoru s hudebním publicistou Milošem Skalkou pro Supraphon Gott přiznal, že byly věci, na které vzpomínal vyloženě nerad.

„Bylo by toho víc, ale je také jedna věc, i když jsem jí byl zpočátku vlastně ušetřen. Šéfredaktor televizní hudební redakce, skladatel, pianista a dramaturg Jiří Malásek mi až o mnoho let později řekl, že vedle kladných dopisů chodila také spousta výhružných listů, které negativně reagovaly na má první televizní vystoupení,“ svěřil se Karel Gott.

„Dneska už to beru s humorem a nadhledem, ale kdo ví, co by se stalo, kdybych tehdy všechny ty dopisy četl. Ale současně si říkám, že to vlastně bylo dobře,“ myslel si zpěvák ještě za svého života. Peklo by pro něj nastalo, kdyby si ho nikdo nevšímal.

„Nejhorší totiž je, když člověk nevzbudí vůbec žádný dojem, ať už kladný, nebo záporný – a nikomu nevadí. Což současně znamená, že je pro všechny naprosto nezajímavý,“ razil teorii Gott. Ten však postupem času začal zajímat všechny napříč generacemi.

Byť byl miláčkem národa, jistý si sebou nebyl. Chtěl, aby všechno bylo perfektní. Jeho obavy dokládá sen, který se mu pořád dokola zdál.

„Stojím v portále, čekám na vystoupení a říkám si: Jak je možné, že jsem vůbec neměl čas se připravit? Orchestr hraje předehru, já vcházím na jeviště, postavím se k mikrofonu, ale pořád nemohu poznat píseň, kterou orchestr hraje. Otáčím se na hudebníky, ti krčí rameny, dívám se do publika, někdo mi drží palce, jiný nevěřícně kroutí hlavou,“ popisoval, co se mu zdálo.

„Lidé se začínají zvolna zvedat ze sedadel, odcházejí a já si za živého boha nemohu vzpomenout, co mám zpívat. Všichni diváci nakonec odejdou, opustí mě i kapela, přijde správce haly a poprosí mě, abych nezapomněl zamknout, až budu odcházet,“ končil hrůzný sen.

To se ale neštěstí nikdy nestalo. Kromě hudby si Gott cenil nejvíce své rodiny, která pro něj byla vším.
„Mé dvě nejmladší dcery, Charlotte Ella a Nelly Sofie – a manželka Ivanka,“ jmenuje ženy svého života.

Dopisy před ním jeho spolupracovníci raději tajili

„To jsou pro mne, vedle mé profese zpěváka, neskutečné, opravdové radosti a současně konstanty, které neodmyslitelně patří do galaxie mého soukromého života. To ostatní, co se v mém životě v posledních letech odehrálo a odehrává, je už spjaté s mou pěveckou kariérou a bohužel také s nemocí,“ dodal Gott v posledních chvílích.