Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Neznámá fakta ze života Karla Gotta: Osobní ochranka, samopaly a vydírání

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Karel Gott za svou více než šedesátiletou kariéru mnoho viděl a zažil. Večírky, ženy, tisíce koncertů, ale i adrenalin! Slavný zpěvák se dokonce v minulosti zúčastnil scény jako z akčního filmu, u které nechyběla ochranka se samopaly!

Karel Gott se posledních dvacet let života vedle své jediné manželky Ivany Gottové hodně zklidnil. Kdysi byl ale zpěvák živel a nebál se žádného dobrodružství.

Než našel životní lásku, velkým koníčkem bylo střídání žen, to se ale naprosto změnilo, když potkal Ivanu. Kromě bujarých večírků a náklonnosti něžného pohlaví zažil Gott i temné chvilky.

Kvůli velikému majetku byl zpěvák terčem vyděračů, a tak musel spojit své síly se speciální jednotkou, aby se z prekérní situace dostal.

Gott zažil přestřelku jako z filmu!

Obrovský majetek Karla Gotta byl odjakživa magnetem pro zloděje! Před lety mu z ničeho nic dorazil dopis, ve kterém požadovali pachatelé tři miliony korun.

Do celé věci se musela zapojit zvláštní jednotka a jedním z členů byl i Tomáš Smola. Ten měl za úkol střežit Karla Gotta během velmi nebezpečné akce, při které mělo dojít k předání částky vyděračům.

Smola se o neuvěřitelné historce se slavným zpěvákem rozhodl po letech promluvit.

Díky milionům se Karel Gott stal terčem pro vyděrače

Tomáš Smola se ke Karlu Gottovi dostal skutečně blízko, on a jeho dva kolegové měli být přímými ochránci zpěváka během zátahové akce.

"Asi čtyři dny před samotnou akcí jsem se s Karlem poprvé seznámil. Tehdy nás za tmy nás přivezli na Bertramku," zavzpomínal Smola pro deník Aha. Nakonec ale osobní strážce nedotáhl plán do konce, kvůli rodinným důvodům.

"Největší problém byl, že místo předání peněz bylo vybráno opravdu dobře, takže bylo jasné, že tam budeme s Karlem sami. Když bylo vše připraveno, den před akcí jsem dostal volno. Moje první manželka tehdy byla v pátém měsíci těhotenství a nebylo jisté, jak to všechno dopadne," dokončil Smola napínavou historku s tím, že bohužel dodnes neví, jak nakonec akce proběhla, jelikož u ní chyběl. Nezbývá než doufat, že se objeví někdo, kdo ho kdysi nahradil a výpověď dokončit. Jedno je ale jasné, Zlatý Slavík se rozhodně nenudil.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky