Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vila na Bertramce připadla Ivaně. Rozhodla se dodržet Gottovo poslední přání

Karel Gott s manželkou Ivanou
Karel Gott s manželkou Ivanou
Zdroj: Profimedia
Karel Gott s manželkou Ivanou

Karel Gott měl bezesporu hodně majetku a po jeho smrti většina připadla Ivaně Gottové. S tou žil Mistr téměř dvacet let, a tak není divu, že jí a jejich dcerám všechno odkázal. Mezi největší položky patří vila na Bertramce. V souvislosti s ní však musela vdova po Gottovi něco slíbit.

Karel Gott se do vily na Bertramce nastěhoval v osmdesátých letech. Věděl, že to je místo, kde chce zůstat navždy. Bertramka má celkem pět velkých pokojů.

Zpěvák se nijak netajil tím, že si do vily pořídil vykládaný nábytek i perské koberce. V některých místnostech jsou dřevěné stropy a v obývacím pokoji je kamenný krb.

Samozřejmostí je velká zahrada, na které se ještě donedávna proháněla fenka Stella. Ta však krátce po Gottovi zemřela. Ivana Gottová je nyní ve vile s dcerami Charlotte Ellou a Nelly Sofií úplně sama.

Karel Gott s manželkou Ivanou Karel Gott s manželkou Ivanou Zdroj: Profimedia

Ivana Bertramku nesmí nikdy prodat

Přestěhovat se do menšího, aby se ve velkém prostoru neztrácela, nemůže. Slíbila to totiž Gottovi. Bertramku prostě nikdy neprodá, jelikož tak znělo jeho přání.

„Vysloveně si přál, aby Bertramka zůstala v rodině, což byla vlastně jeho prosba na Ivanu, která už v té době byla její majitelkou. Myslím, že by byla velká nezodpovědnost Bertramku prodat, protože to by vlastně bylo porušení tátova přání,“ prozradila Blesku Gottova nejstarší dcera Dominika Gottová.

„Sestřičky jsou tam zvyklé a asi by pro ně bylo psychicky náročné zvykat si na domov někde jinde,“ myslí si Dominika. Pravda je, že Charlotte Ella a Nelly Sofie bydlí ve velké vile od svého narození a byl by pro ně asi šok stěhovat se do jiného domu nebo bytu.

Ivana Gottová Ivana Gottová Zdroj: profimedia.cz

V obrovské vile nyní žije s dvěma dcerami

Vypadá to, že Gottová svému slibu dostála. S Gottem žila téměř dvacet let a dá se říci, že byla jeho osudovou ženou. Než potkal ji, usadit se nehodlal. Zdravotní problémy se u něj vyskytly v roce 2015.

Na akutní leukemii zemřel 1. října 2019. „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ sdělila Gottová na jeho oficiálních stránkách.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky