Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dojemná slova Dominiky Gottové o vánoční písni svého otce dojala fanoušky

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: profimedia.cz

Vánoční hit Richarda Krajča a Karla Gotta vznikl ještě před písní Srdce nehasnou. Vyšel ale až teď. Rok po smrti Mistra. Píseň se sváteční atmosférou dojala celou veřejnost a především jeho rodinu včetně nejstarší dcery Dominiky Gottové.

Frontman kapely Kryštof představil píseň s názvem Vánoční veřejnosti až letos. Přesně tak se dohodl s Gottem ještě před jeho smrtí. Vánoční hit vznikl ještě před duetem Srdce nehasnou, který Gott nazpíval s dcerou Charlotte Ellou.

Nová písnička, která zní ze všech rádií, dojímá celou veřejnost včetně nejstarší Gottovy dcery Dominiky.
„Dnes ráno jsem na Frekvenci 1 slyšela premiéru nové vánoční písně kapely Kryštof, ve které zpívá i můj táta. Ta písnička mě velmi dojala, je nádherná a já mám díky ní pocit, jako by tady táta pořád byl,“ svěřila se super.cz Dominika.

„Je úžasné, že i přes vážnou nemoc dokázal natáčet ve studiu. Ta ohromná síla! A ještě požádal o to, aby song vyšel až rok po jeho smrti. Tak silný táta byl. Věřím, že se píseň bude lidem líbit a prožiji díky ní ve společnosti táty opět krásné chvíle,“ dodala.

Dominika Gottová Dominika Gottová Zdroj: Profimedia

Gott bojoval do poslední chvíle s akutní leukémií. I když už byl velmi nemocný, koncertování se nechtěl vzdát. Do jeho skonu mu po boku stála Ivana Gottová, která se o něj starala. I ta je jistě ráda, že může stále dokola poslouchat svého muže. Jako kdyby ani neodešel...

„Moc děkujeme Karlu Gottovi, že "sestoupil" zase mezi nás (tak moc všem chybíš), taky těm, kteří se na písni a klipu podíleli a Karin Krajčo Babinské za tak krásný a dojemný film, který si musíte pustit aspoň dvakrát,“ napsala na Facebook kapela Kryštof.

„Dovolte nám, abychom Vánoční věnovali těm, které milujeme i těm, kteří tady s námi už nejsou, ale na které nikdy nezapomeneme a víme, že při nás jako andělé budou vždycky stát,“ citují poslední větou část textu.

Karel Gott Ivana Gottová Karel Gott Ivana Gottová Zdroj: Profimedia

Svoji kariéru písní Gott vlastně zakončil. Jeho cestu životem až do jeho skonu mapuje dokument Olgy Špátové – Karel. Samotný Mistr, který dokument ještě stihl zhlédnout, z něho byl nadšený.

„Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ řekl sám Karel Gott při posledních dnech natáčení.

„Návštěvníci mu pokládali květiny. Bylo to něco nádherného, jak na něj celou noc lidé čekají, aby se mu mohli poklonit. Tak to bylo pro mě hodně silný. Hrály tam jeho písničky od rána do večera,“ vzpomíná Špátová na pohřeb, který byl dle ní nejsilnější moment z filmu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky