Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott a jeho poslední píseň: Uvedení skladby Vánoční mělo hluboký význam

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Vůbec poslední písní, na které zní nezapomenutelný hlas Karla Gotta, je skladba kapely Kryštof s názvem Vánoční. Přestože vznikla ještě předtím, než světlo světa spatřil dojemný singl Srdce nehasnou, který Mistr nazpíval se svou dcerou Charlottou, svého vydání se dočkala až o rok a půl později. Tvůrci tak učinili na základě prosby samotného Karla Gotta. 

Karel Gott má na svém kontě stovky nejrůznější písní, které již léta letoucí nemohou lidé dostat z hlavy. Dvě z nich si však v srdcích fanoušků drží speciální místo. Jednou z nich je skladba Srdce nehasnou, kterou Mistr nazpíval společně se svou dcerou Charlottou. Dojemná píseň s ještě dojemnějším videoklipem má na platformě YouTube v současné době takřka 70 milionů zhlédnutí a při jejím poslechu se mnohým derou slzy do očí. Druhou skladbou je pak ta od kapely Kryštof s názvem Vánoční. Přestože Karel Gott v písní zpívá jen refrén, má v sobě zvláštní kouzlo. 

Dohoda s Karlem Gottem

Přestože byla píseň Vánoční nahraná dávno předtím, než vůbec vznikla skladba Srdce nehasnou, fanoušci se jí dočkali až v listopadu loňského roku. Mělo to ale svůj význam. „Co se týče písně Vánoční, přišel jsem s ní za Karlem Gottem a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli a že by se v ní mohl i objevit. Jemu se zalíbila, tak jsme se dali dohromady. Asi po týdnu zavolal a kromě toho, že souhlasil s Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku,” nechal se vloni po vydání singlu Vánoční slyšet frontman kapely Kryštof Richard Krajčo pro iDNES.

„Udělali jsme spolu dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby i další Vánoce strávil s námi,” prozradil ještě Krajčo, jaké přání Mistr měl. 

Nádherná symbolika

Režie klipu k písni se chopila manželka Richarda Krajča Karin Babinská. Zpočátku si nebyla tak úplně jistá tím, o čem by měl vlastně videoklip vyprávět. „Nakonec jsem se rozhodla, že zachytím tu pravou rodinnou vánoční atmosféru, kdy se u štědrovečerního stolu sejdou čtyři generace lidí. V klipu je ukrytý i příběh a je dobré dokoukat ho až do úplného závěru, aby se všechno spojilo. Je věnovaný všem, kteří tady s námi už nejsou, ale na které nikdy nezapomeneme,” řekla ke své práci režisérka. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky