V době, kdy byl Karel Gott ještě mladým učněm, neměl dostatek příležitostí, jak vybít svůj vrozený exhibicionismus a touhu po pozornosti. Když se k tomu přidala také nezkrocená sexuální energie, bylo zaděláno na pořádný průšvih. 

Podle Pavla Klusáka, autora knihy Gott: Československý příběh, existuje několik úředních záznamů ze šedesátých let, konkrétně z roku 1958 a 1962, ve kterých stojí, že se Karel Gott obnažoval na veřejnosti a dokonce se prý před zraky nedobrovolného publika uspokojoval.

K jedné z těchto událostí prý došlo v tramvaji, kde budoucí pěvecká hvězda veřejně vytasila svou mužskou chloubu. Následně došlo k zásahu Veřejné bezpečnosti, které Gott svůj poklesek vysvětlil jako náhlou nepotlačitelnou touhu. 

Mistr musel zamířit k odborníkovi

Kromě toho, že následně obdržel nelichotivou přezdívku Čuňas, byl také odkázán na pomoc sexuologa, který mu měl pomoci jeho choutky držet na uzdě. Lékař, který mu pomohl ze všech nejvíce, byl ovšem nakonec psychiatr. 

Jednalo se o Zdeňka Dytricha, který Mistra v tu dobu dostal do péče. Právě on nejspíš Karlu Gottovi vnukl myšlenku na to, že by se měl vydat na uměleckou dráhu. 

Přesvědčil o tom také jeho rodiče, kterým vysvětlil, že pokud jejich syn nenajde přijatelný způsob, jak být centrem pozornosti, dost možná bude ve svých vylomeninách pokračovat a mohl by se tak dostat do skutečného maléru. 

Bez pozornosti nemohl žít

K teorii, že umělecká dráha nebyla v případě Mistra prostým rozhodnutím, ale prakticky nutností, se ostatně kloní také Klusák. 

“Ta pověstná pracovitost a manické nadšení pro práci, to asi nebude čistě jen chuť být pilný a přičinlivý. Vychází to z nějakého vnitřního nastavení, zkrátka z toho, že tu práci a tu zpětnou vazbu od publika velmi potřeboval. Byl to ten kontakt s tím úspěchem,” sdělil k tématu v rozhovoru pro Radiožurnál před časem.

Nutno podotknout, že ani sláva Karla Gotta zcela neuklidnila. Po celý svůj život byl pověstným sukničkářem, čemuž rozhodně napomáhalo také to, že ženy a dívky nejen z Česka, ale prakticky celé střední Evropy byly ochotné udělat všechno pro to, aby se ke svému idolu dostaly blíž. 

O intimní trapasy neměl nouzi

Pravděpodobně z toho důvodu se také Karel Gott oženil až v pozdějším věku, aby si mohl dosyta užít mládenecký život a poznat náruče řady milenek. Povídalo se o něm také to, že holduje sadomasochistickým praktikám, což byla informace, které si za minulého režimu cenilo StB. 

Vzhledem k jeho pestrému milostnému životu neměl oblíbený zpěvák nouzi také o trapasy intimního charakteru. Hudební skladatel Ladislav Štaidl, který s Gottem absolvoval řadu večírků, na něj například ve své životopisné knize prozradil, že při tělesných radovánkách s nejmenovanou německou železničářkou utrpěl umělec dokonce úraz. Mělo se jednat o zlomené přirození. 

Dalším oblíbeným tématem, kolem kterého kolovala řada zaručených informací, byly Gottovy kontakty s muži. V homosexuální komunitě měl totiž mnoho fanoušků a nijak se netajil tím, že mezi gayi má také řadu přátel. V dnešní době by to nejspíš nikoho nešokovalo, ovšem za minulého režimu se na to společnost dívala o poznání konzervativněji.

Související články