Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott měl ke konci života problémy se sluchem: Pravda vyšla najevo až nyní

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Nový dokument s názvem Karel Special, který je dostupný předplatitelům streamovací služby Voyo, ukazuje skutečnosti ze života Karla Gotta, o kterých jeho fanoušci dosud neměli sebemenší tušení. Jednou z nich je například to, že se Mistr ke konci svého života musel potýkat s problémem, který je noční můrou každého zpěváka. Špatně totiž slyšel. 

Přestože byl zpěvák Karel Gott ke svým fanouškům poměrně otevřený a běžně neměl problém s tím, aby je zasvětil do svého osobního života, některé věci ze svého soukromí si přece jen nechával pro sebe a nikdy o nich nemluvil. A právě k odhalení jedné z nich došlo v nově uvedeném dokumentu Karel Special, který je složený z dosud nezveřejněných záběrů, jež během natáčení úspěšného filmu Karel pořídila režisérka Olga Malířová Špátová, avšak do finálního sestřihu se již nevešly. 

Problémy se sluchem

V jedné ze scén jede Karel Gott společně se svou manželkou Ivanou autem. A zatímco Mistr si užívá jízdu, jeho manželka mu do uší dává malá a nenápadná naslouchátka. Je tedy jasné, že Karel Gott ke konci svého života trpěl problémy se sluchem a špatně doslýchal, což je pro každého zpěváka obzvlášť závažnou těžkostí. 

O tom, že právě tyto problémy zpěváka trápily, se ještě během jeho života jednu dobu spekulovalo. Tuto skutečnost tehdy dokonce potvrdil i zdroj z jeho okolí. „Pan Gott špatně slyší, proto ta naslouchátka používá. S nikým o tom otevřeně nemluví, ale víme to,” řekl kdysi člověk blízký zpěvákovi pro Blesk

Nové informace

Dokument Karel Special ukazuje zpěváka v mnoha situacích. Například během toho, jak se se svou dcerou Charlottou baví o tom, čím by v budoucnu chtěla být. V jednom ze záběrů pak Karel Gott navštíví společně s Ivanou archiv, kde se dívají na zpěvákovo školní vysvědčení s, pravda, ne úplně dokonalými studijními výsledky. 

„Karel Gott nás při natáčení filmu pustil blízko do svého života. Bral práci na filmu velmi vážně. Tvořil s námi s obrovskou energií, i když už byl nemocný. Věnoval se naplno každé scéně, do každé z nich Karel vložil tolik nápadů a úsilí. Je mi proto velkým potěšením, že může nových čtrnáct sekvencí z Karlova života spatřit světlo Boží,” řekla k novému dokumentu sama režisérka Olga Malířová Špátová. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky