Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Film o Karlu Gottovi: Režisérka Olga Špátová kvůli vystřiženým záběrům plakala

Olga Špátová
Olga Špátová
Zdroj: Profimedia
Olga Špátová

Vdova Ivana Gottová na narozeniny svého zesnulého manžela Karla Gotta zveřejnila první záběry z připravovaného dokumentu. Režisérka Olga Špátová přiznala, že vybrat to nejlepší byl téměř nadlidský úkol!

Ivana Gottová od smrti svého muže pracuje intenzivně na dodělání autobiografického snímku. Režisérka Olga Špátová už v minulosti točila film o zpěvákovi a proto si ji vybral i pro tento důležitý projekt.

Snímek by měl mapovat pracovní, ale i soukromý život Karla Gotta a už teď je jasné, že diváci budou muset mít do kina sebou minimálně jedno balení kapesníčků!

Dojemné dílo se dostane do kin již za pár týdnů, Špátová ale už nyní poodhalila zákulisí střihu a přiznala, že vybrat nejlepší záběry vůbec nebylo jednoduché, řídila se ale slovy samotného mistra Karla Gotta!

Dokument o Gottovi bude velice osobní...

"Není možné srovnávat můj předchozí film Fenomén Gott s tímto nynějším. Každý je jiný. Minimálně tím, že jsme je natáčeli v jiné životní etapě Karla Gotta, a to se velmi projeví v jeho osobní, až intimní zpovědi, kterou nám poskytl a která nás všechny utvrdila v tom, s jakou legendou máme možnost pracovat," slibuje Špátová velkolepou podívanou.

Během natáčení vzniklo množství unikátních záběrů, do filmu se ale rozhodně nepodaří umístit vše! Špátová na střihu se Šárkou Sklenářovou pracovala přes půl roku, než se dopracovaly k finální podobě.

Dokument ale i po osekání některých scén trval stále více než dvě hodiny! Tvůrci proto museli udělat radikální krok!

Špátová chtěla ve filmu zachytit i soukromí Zlatého Slavíka

"První střih měl přes sedm hodin," popsala pro magazín Týden Olga Špátová. "Musely jsme se střihačkou Šárkou Sklenářovou dále zkracovat, až jsme došli k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly a film měl stále přes dvě hodiny!"

Z tohoto důvodu musela Špátová a její tým znovu zkracovat, tentokrát už byl ale prý skutečně problém vybrat záběry, které ve filmu diváci neuvidí!

"Mnoha takových částí opravdu lituji. Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám," tvrdí režisérka. Řídila se ale prý mottem Gotta- "Náš film nesmí být nuda"!

Fanoušci národní hvězdy se tak mají rozhodně na co těšit, na finální dílo si ale budou muset ještě počkat do podzimu...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky