Nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott stihnul před svou smrtí mnohé. Nejenže dotočil snímek s názvem Karel, který odhaluje jeho soukromí. Nazpíval také duet se svou dcerou Charlottou Srdce nehasnou a dokončil svou autobiografickou knihu. O čem však fanoušci neměli až do poslední chvíle ani ponětí, je Karlův vánoční song, který v posledních chvílích svého života nazpíval se zpěvákem Richardem Krajčem. Informoval o tom blesk.cz.

Frontman kapely Kryštof se nechal pro primácký pořad Showtime slyšet, že vánoční píseň byla dokonce napsána dřív než hit Srdce nehasnou. „Karlovi se to zalíbilo a po týdnu mi s Ivanou volali, jestli bych kromě toho nezkusil napsat píseň pro něho a Charlotte,” prozradil Richard Krajčo.

Nejnovější píseň nazpíval Karel Gott s Richardem Krajčem

Otazník visel nad tím, proč píseň spatří světlo světa až v letošním roce. „Udělali jsme s Karlem spolu takovou dohodu, že uděláme Srdce nehasnou a tohle dáme ven rok poté, co tu s námi nebude, aby vlastně trávil další Vánoce s námi,” vysvětloval Krajčo důvod pozdějšího vydání, které je naplánováno na 5. listopadu letošního roku.

K písni vznikl také videoklip, který je plný známých osobností. Režie se ujala manželka Krajča Karin Babinská. „Objeví se v něm také Iva Janžurová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Lucie Štěpánková,” prozradila Karin. Zároveň řekla, že jejich přáním bylo, aby v klipu účinkovaly nejen ty osobnosti, které má ona s manželem ráda, ale také sám Karel Gott. Vše se prý podařilo ke vší spokojenosti.

Karel Gott „stráví” letošní Vánoce se svými fanoušky

Fanoušci Karla Gotta tak mají opět o jeden důvod k radosti navíc. Nová píseň jim zároveň pomůže zkrátit čekání na snímek Karel, který si měl premiéru v kinech odbýt již 15. října 2020. Kvůli stávající situaci s pandemií koronaviru bylo však jeho uvedení odložena na neurčito.

V příštím roce by měla také vyjít autobiografická kniha Karla Gotta, kterou fanoušci očekávali v letošním roce. Vdova Ivana Gottová však na sociální sítě napsala, že se zavázali manželovi vydat knihu přesně v takové podobě, v jaké by si to přál. Zároveň ve vile na Bertramce našla několik informací a artefaktů, o které by fanoušky nerada ochudila, a proto se je rozhodla do knihy zakomponovat. To však vyžaduje o něco více času. Kniha by tak měla vyjít začátkem příštího roku.