Ringo Čech vzpomíná na poslední setkání s Karlem Gottem: Už skoro neviděl

František Ringo Čech, Karel Gott
František Ringo Čech, Karel Gott
Zdroj: Šíp PLUS, Profimedia
František Ringo Čech, Karel Gott

František Ringo Čech skoro rok po smrti Karla Gotta popsal setkání s ním. Dle jeho slov už příliš neslyšel ani neviděl. Ringo byl z jeho smrti tak zdrcený, že se nedostavil ani na pohřeb.

František Ringo Čech a Karel Gott byli přátelé. Možná proto Ringo tak dlouho otálel než popsal poslední setkání s Gottem. Dočtete se o něm v Karlově autobiografické knize, kterou psal na sklonku života a má vyjít na podzim.

„Byl jsem tam u nich mockrát. Božskýho vždycky rád vidím. Ivanka udělala kafe, seděli jsme, oni psali knihu s Gottem dohromady. Tak jsem vydoloval z paměti několik zajímavých historek s Karlem,“ tvrdí Ringo dle deníku Aha.

František Ringo Čech vzpomíná na Gotta

Manželka Ivana vždy všechno nahrávala na diktafon. Karel Gott byl prý za všech okolností vstřícný. Každý však na první pohled poznal, že na tom zdravotně není vůbec dobře. „Říkal: Ringo, já tě skoro nevidím, vidím jen obrys, skoro tě neslyším,“ popisuje setkání Ringo.

„Seděli jsme tam smutně, dva celoživotní kamarádi. Ivanka kolem něj tančila,“ píše se v knize. Ringo naposledy s Gottem mluvil, když ho sám Slavík zval k sobě na roubenku v Doubici. „Jasně, Karlušo, to víš, že jo,“ odpověděl Ringo s tím, že přijede.

Poslední setkání ho vzalo

Ringo už tam ale nedojel, jelikož Karel umřel. Zdrtilo ho to tak, že se nedostavil ani na poslední rozloučení s Mistrem. „Byl jsem moc smutnej, moc. Možná řeknete, je to poslední pocta, ale tu já mu vzdávám furt. Co bych k tomu řekl? S Karlem umřelo celý moje století. Vůbec celý minulý století umřelo s Karlem Gottem. Je to konec, bez Karla to nepůjde,“ konstatoval zkroušeně Ringo.

„Karle, ať máš v nebi doložku nejvyšších výhod, protože i tam budeš VIP!“ vzkázal mu. Není zdaleka jediný, komu Gott chybí. Teskní po něm i davy fanoušků, ale hlavně celá jeho rodina včetně dcer, kterým se snažil být dobrým otcem.

Gott dle něho už moc dobře nevnímal

Vděčná za podporu od příznivců je zejména Ivana Gottová. „Touto cestou vám všem ze srdce děkuji za veškerá vyjádření soustrasti, která jsme od vás v uplynulých týdnech v tak velkém počtu obdrželi a stále dostáváme,“ napsala na jeho oficiální stránky krátce po pohřbu.

„Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu, v těchto nesmírně těžkých časech, velkým povzbuzením,“ dodala. Na konci roku 2020 se odehrají dva koncerty v již teď vyprodané O2 areně. Nesou název Pocta Karlu Gottovi.

Původně byl v plánu jen jeden koncert, ale z důvodu velikého zájmu byl přidán termín. „I v rámci druhého vzpomínkového koncertu Pocta Karlu Gottovi zazní nejznámější a nejúspěšnější písně našeho fenomenálního zpěváka, a to za doprovodu Bandu Pavla Větrovce,“ informuje Gottová.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky