Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott s manželkou Ivanou měsíc před smrtí: Detaily vzniku dojemného snímku

Gott, Gottová
Gott, Gottová
Zdroj: Instagram
Gott, Gottová

Karel Gott zemřel loni v říjnu. Do poslední chvíle se o něj starala manželka Ivana Gottová, které stejně jako on věděla, že brzy přijde konec. Život mu dle jeho přátel svojí obětavostí a láskou prodloužila o několik let. Krátce před Mistrovou smrtí vznikl společný snímek, kde mu Ivana podává sklenici s vodou. Detaily jeho vzniku jsou více než dojemné.

Karel Gott byl vždycky společenský člověk. Měl rád svoje kamarády a rodinu. I pro fanoušky by se rozkrájel. I když byl na konci života velmi nemocný, přál si být v kruhu nejbližších. Měsíc před smrtí na tom byl špatně, ale přesto zářil.

„Karel si nás tam v závěru srpna sezval, chtěl posedět, dám si dobré jídlo. Bylo vidět, že už na tom není dobře, ale zářily mu oči štěstím, že nás má kolem,“ popsal jeden z Karlových kolegů. Právě ten byl přítomen na ranči na západě Čech, kde snímek vznikl.

Autorem je kameraman Jan Malíř. Nikdo ještě netušil, co Karlovi vlastně je. „Nikdo to ale také nechtěl řešit! Pochopili jsme, že chce být prostě s námi. Bylo krásně a on si ten den užíval. Jsem rád, že jsem tam tehdy byl,“ dodal pro deník Aha nejmenovaný kolega.

Na manželově Facebooku fotografii Ivana zveřejnila 31. března. Tehdy u nich byla Olga Špátová, která natáčela o Karlovi dokument. Snímek vznikl o pauze mezi záběry. Dokument o nejslavnějším českém zpěvákovi by měl jít do kin na podzim.

Dojemný snímek vznikl na ranči

V souvislosti s dokumentem Špátová prozradila věci, o kterých lidé neměli ani tušení. „Jeho žena Ivanka je věřící. A své dcery vychovávají k víře. Karel nikdy o sobě neřekl, že je nevěřící. Vlastně si uvědomuju, že jsme si spolu o Pánu Bohu nikdy moc hluboce nepovídali,“ svěřila se Špátová v rozhovoru pro Lidové noviny.

„V tom, jak se choval, jsem poznala, že k tomu měl minimálně hodně blízko. Myslím, že nejvíc věřil v osud. Věřil, a já v to taky věřím, že naše cesty jsou předem naplánované. I ten náš film. Já jsem jednou říkala svému muži: „Honzí, já bych si tak přála s Karlem Gottem ještě někdy točit. Abych ho mohla líp poznat.“ A za dva měsíce mi zavolala Ivanka, jestli bych o něm nechtěla udělat druhý film,“ popsala Špátová, jak to všechno začalo.

Nedávno za ním odešla do nebe jeho fenka Stella

„Myslím ale, že hlavní Karlovo životní krédo bylo nečekat jen na osud, ale jít mu vstříc. A když vám osud něco nabídne, okamžitě to přijmout. Nepustit to. Nebát se riskovat,“ dodala.

Dle jejích slov byl Gott velmi statečný. „Nebál se. Té konečnosti se nebál vůbec. A musím se přiznat, že od jeho smrti na to pořád myslím: že až se to jednou bude týkat i mě, chtěla bych si vzpomenout, jak statečně uměl odejít. Jediné jeho obavy se týkaly toho, že opouští své holky,“ rozpovídala se Špátová, která na natáčení s ním nikdy nezapomene. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky