Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott a jeho poslední počin: Světlo světa spatřil chvíli před smrtí zpěváka

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Karel Gott byl činný až do poslední chvíle. Kdo by si myslel, že jeho poslední hit byl duet s jeho dcerou s názvem Srdce nehasnou, ten by byl na omylu. Gott totiž nahrál jinou píseň ještě o něco později.

Duet Srdce nehasnou byl pro mnohé skutečně srdeční záležitostí. Gott se v ní v podstatě loučil se svým životem, rodinou i fanoušky. Věděl, že je na smrt nemocný a tento hudební počin opravdu bral dech. Ocenila to i nedávno zesnulá Eva Pilarová.

Tvrdila, že zásluhu na jeho pevných rodinných vazbách měla zejména Ivana Gottová. „To ho změnilo, protože měl s ní děti. Předtím měl děti taky, ale s těmi nežil. Tohle bylo něco úplně jiného. Dokázal se naplno věnovat jak hudbě, tak rodině. Ten vztah k holčičkám se projevuje i v klipu, co natočili (Srdce nehasnou). Je to nádherná věc na rozloučenou s publikem,“ řekla Pilarová pro Šíp.

Karel Gott zpíval, dokud mu nedošel dech

Poslední písní, kterou nahrál ve studiu, ale tento duet nebyl. Naposledy nazpíval novou verzi písně Jdi za štěstím. „Píseň Jdi za štěstím patří k těm zásadním v mém repertoáru. Před pár dny jsem ji nově nahrál se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu,“ napsal tehdy Gott na svůj Instagram.

V den jeho osmdesátin, tedy 14. července, zazněla píseň v Českém rozhlasu poprvé. Fanoušci věří, že v jeho odkazu bude pokračovat dcera Charlotte Ella. Ta je velmi nadaná, odborníci jí předpovídají velkou budoucnost, působí přirozeně a je vidět, že se při vystupování cítí dobře.

Charlotte Ella

Její kvality poznal i Gott. „Na Charlottce je poznat, že zpívá velmi ráda a v projevu je hotová zpěvačka. Nemá žádné problémy, přijde, dobře se připraví a odzpívá to,“ řekl Gott webu idnes.cz.

Na natáčení klipu Srdce nehasnou jistě Charlottka vzpomíná moc ráda, i když to pro ni musí být zároveň bolestivé. „Vím, že Charlottka měla respekt k textu písně. Věděla, o čem zpívá, a nebylo to pro ni lehké,“ prozradil producent písně Lukáš Chromek webu eXtra.cz.

„Občas jsme ji museli všichni povzbudit, že je to jen píseň. Je to citlivá slečna. Povzbuzovali jsme ji, aby třeba zkusila více verzí. Bylo pro ni přitom z pochopitelných důvodů těžké zpívat zrovna takovou píseň dokola, což je ve studiu třeba,“ dodal.

„Charlottka je velice nadaná dívka s velkým potenciálem stát se skvělou zpěvačkou. Má k tomu všech 5P, takže bude záležet jen na ní, jak se svým talentem naloží,“ uvedl pro týdeník 5plus2 král popu Michal David. Třeba si ji jednou vezme pod svá křídla.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky