S právy na podpis může člověk vydělat opravdové jmění. Zatím nikdo netuší, kdo by je mohl získat. Jisté ale je, že Dominika Gottová je ze hry. „Já jsem byla u dědického řízení vyškrtnuta, ale jak jsem informována, jde o velmi složitá a komplikovaná jednání. Mám na to svůj názor,“ řekla Dominika Blesku.

Svoji prvorozenou dceru Dominiku Gott vyplatil ještě za života, a to v roce 2015, kdy byla vyšachována z dědického řízení. Tehdy podepsala dohodu a inkasovala najednou šest milionů korun. Těmi posléze stejně pokryla dluhy manžela Timo Tolkkiho a skončila bez prostředků.

O práva stojí Ivana Gottová

Kdyby měla možnost získat práva na podpis, znamenalo by to pro ni obrovské bohatství až do konce života „Dotyčný bude mít možnost práva prodávat, například vydavatelům nějakých knih nebo desek. A tím pádem z toho bude mít výdělek,“ uvedl jeden z účastníků řízení, který má jasno v tom, kdo po právech nejvíce touží.

„Paní Gottová, která už jako jednatelka firmy Karel Gott Agency vlastní práva na jméno Karel Gott, by ráda tato práva získala. Ale nebude to mít jednoduché,“ dodal. Celou věc řeší notářka Alena Procházková, která se k tomu nechce vyjadřovat. Dle Blesku však práva ještě nikomu nepřiřkla.

Získá je?

Mezi možnými vlastníky není zdaleka jen Gottová. Ivana už takhle vlastní skoro všechen jeho majetek, který zahrnuje vilu na Bertramce, roubenku v Doubici, garáž v Košířích, umělecké předměty, auta, akcie, šperky, cenné papíry a práva na hudební díla. Jistě by se ještě něco našlo.

Když se k tomu přidají práva na podpis, její bohatství se znásobí. Manžel Dominiky Gottové, Timo Tokki, se nedávno rozhodl, že jí dědictví pomůže získat zpět a navštívil kvůli tomu dokonce advokátní kancelář v Praze.

Dominika Gottová nemá na nic nárok

„To, co Timo vykládá médiím, byla poslední kapka k ukončení našeho nejen manželství, ale i přátelství. Je to nehorázná lež! Snažila jsem se pouze o to, mít s ním dobré vztahy,“ rozčílila se Dominika. Ta už se z Tolkkiho velmi brzy zblázní. Jeho chování je totiž nepředvídatelné.

„Rozhodně mě nebude zastupovat žádný jeho právník nepodnikám s ním žádné kroky vůči Ivaně Gottové, které se tímto za Tima omlouvám!“ dodala. S vyrovnáním je naprosto smířená a Tolkkiho chování neschvaluje.

I proto se od něj odstěhovala z Finska, kde s ním několik let žila. Maniodepresivní Tolkki totiž pil více, než je zdrávo, a Dominika už s ním nemohla vydržet. Dlouho zavírala oči před tím, že má milenky, ale už ji to přestalo bavit.

Poté, co přijela žít nový život do České republiky, ji Timo následoval s tím, že se tu chce úplně náhodou taky usadit. Nyní je však v Jižní Americe, kde měl nasmlouvaných pár zakázek a kvůli pandemii koronaviru nemůže zpět.