Fanoušci Karla Gotta se v roce 2006 dočkali příjemného překvapení. V obchodech si totiž mohli zakoupit dvě zpěvákovy vůně, pod které se Gott sám podepsal. Šlo o pánský parfém Cesta rájem a dámský parfém Lady Carneval. Parfémy se prodávaly několik let, i když později už pod jiným názvem. A kdo si je oblíbil, ten bude nyní smutnit. Jejich výroba byla totiž podle Blesku ukončena.

Parfémy zrušeny

V posledních letech mnozí stáli za tím, aby parfémy zůstaly na trhu, jenže podle zdroje z firmy LR, která jej prodávala, už nebyl jejich prodej rentabilní, a tak jej nekompromisně zrušila. A to i přesto, že o ně byl stále zájem. Dnes už k mání nejsou nikde. Skalní fanoušci se je při troše štěstí ale možná pořídí alespoň z druhé ruky nebo v dražbě.

Čachry s penězi

S nápadem na výrobu parfémů přišel ostravský podnikatel Aleš Buksa ve spolupráci s muzeum Karla Gotta Gottlandem. „Když spolu s Gottlandem vznikl nápad, že by Karel Gott měl své parfémy, osobně jsem za ním jel na Bertramku a nechal mu vůně namíchat,” nechal se před lety slyšet Buksa a dodal, že z každého prodaného parfému Karlu Gottovi náleželo 150 korun.

Jenže někdo evidentně udělal v účetnictví chybu a Gottovi žádné peníze nechodily. „Po pár letech jsem přišel na to, že se tak neděje a že Karel přišel o pár milionů. Moc mě to mrzelo,” svěřil se ještě Buksa.

Související články