Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Obraz Karla Gotta: V Německu ho nikdo nechce, majitelka zkouší štěstí v Česku

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Karel Gott byl velmi movitý muž a hodně majetku po něm zůstalo. Mnozí mají doma nejen jeho desky, ale i obrazy, jež se snaží prodat. Gottův obraz vlastní třeba jeho německá kamarádka Ingrid Kernbach. Ta si myslela, že dílo prodá lusknutím prstu, jenže ono to tak rychle nejde.

Dílo Karla Gotta chtěla vydražit za 1,5 milionu korun, ale to se nestalo. U sousedů za takovou částku o obraz nikdo nestál. Známá německá fotografka Ingrid Kernbach to tedy zkouší u nás.

Dražba v Německu neproběhla. Obraz Nadšený Pavarotti v Lucerně z roku 1988 se objevil v aukční síni Eppli. Vyvolávací cena činila 52 tisíc eur čili 1 414 400 Kč. O obraz ale dosud nikdo neprojevil zájem.

Cena je velmi vysoká a Gotta Němci znají především jako zpěváka. „Obraz jsem tady neprodala, zkusím to v Kájově rodném Česku. Nyní vyjednávám s galeriemi, které by se dražby ujaly,“ uvedla pro Aha! Ingrid Kernbach.

Němci za Gottův obraz nechtějí zaplatit

„Do Prahy se teď kvůli opatřením nedostanu, ale převoz díla určitě nějak zajistím. Částku 52 tisíc eur nechávám stejnou,“ dodala. Evidentně věří, že se obraz prodá i s touto cenou.

Ještě když zpěvák žil, chtěl originál obrazu odkoupit zpět. „Ale ona ho prodat nechtěla, že je pro ni velkou vzácností. Nezbývá než to respektovat,“ řekl zpěvák před pár lety.

Gott miloval umění všeho druhu

Na obraze zvěčnil sebe, jak koncertuje v pražské Lucerně. „A mezi davy fanynek jsem namaloval i pozorně poslouchajícího Luciana Pavarottiho,“ popisoval slavík, co na obraze můžeme vidět.

Ingrid zřejmě spoléhá na to, že tady se obraz prodá. V roce 2019 se tu Gottův obraz s názvem Mona Lisa prodal za 1,7 milionu korun. Vyvolávací cena byla 350 000 korun. Zatím poslední Gottův obraz s názvem V kavárně se vydražil za 3 miliony korun.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky