Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Děsivý zážitek a operace: Karel Gott ve své knize popsal dávnou autonehodu

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Nedávno vydaná autobiografická kniha legendárního zpěváka Karla Gotta je naprostým hitem. Mistr v ní popisuje nejrůznější zážitky ze svého života, přičemž jeden z nich budí doslova hrůzu. Zpěvák se totiž rozepsal i o děsivé autonehodě, během které málem přišel o život. Kvůli poškozené tváři pak dokonce musel na plastiku. 

Život Karla Gotta nadále fascinuje mnohé z jeho fanoušků, kteří touží po tom vědět, jaký byl jejich idol v soukromí. Díky jeho unikátní autobiografické knize Má cesta za štěstím nyní mají jeho obdivovatelé možnost prozkoumat klíčové momenty jeho kariéry i osobního života. Dílo stačil Mistr dopsat krátce předtím, než naposledy vydechl. O smrti přitom ve svých řádcích hovořil hned několikrát. 

Stáli při něm všichni svatí

Karel Gott si sice na svém zevnějšku velmi zakládal, jakékoliv estetické zákroky však odmítal. Jednomu takovému se ale kdysi nevyhnul. Před mnoha lety byl totiž zpěvák účastníkem autonehody, která málem skončila tragicky. S kamarádem se šli svézt vojenským džípem, když došlo k neštěstí. „Uvědomoval jsem si, že to byla moje hlava, která prorazila přední sklo auta. Hlavu jsem měl v jednom ohni, v ústech a a na rtech jsem cítil železnou pachuť. Krve ze mě teklo jako z vola,” stojí v autobiografii Karel Gott: Má cesta za štěstím, Karel Gott Agency, 2021. 

Z děsivého incidentu sice Gott vyvázl živý, v obličeji ovšem utrpěl několik zranění, v důsledku kterých musel podstoupit plastickou operaci nosu. O té se v minulosti dle webu Plus JEDEN DEŇ mnohokrát spekulovalo. Mistr však jakékoliv zákroky odmítal a ke své jediné plastice se přiznal až nyní ve své knize. 

Unikátní sbírka

Autobiografická kniha Karla Gotta Má cesta za štěstím není jen jakousi zpovědí zpěváka, ale také sbírkou fotografií z jeho soukromí, které jeho fanoušci dosud neměli šanci vidět. I proto se její vydání, jež bylo původně plánováno již na minulý rok, přesunulo na ten letošní. Vdova Ivana totiž po smrti manžela ve vile na Bertramce nacházela další a další artefakty, o které nechtěla jeho příznivce ochudit, a do knihy je zakomponovala. 

O dílo Mistra je obrovský zájem. Prvních třicet tisíc výtisků, které šly do prodeje, se beznadějně vyprodalo během několika málo dní. 

Kniha Karla Gotta je naprostým hitem:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky