Příliš nenaplněných lásek Karel Gott nezažil, u žen byl spíše úspěšný. Jedna mu ale přeci jen srdce zlomila. Jmenovala se Manuela Pechová. Gott se s exotickou kráskou potkal na kanadské ambasádě a hned se do ní zamiloval. Toužil, aby s ním zůstala a zařídil jí v tuzemsku práci. Místo dostala v agentuře GoJa, kterou zpěvák založil s Františkem Janečkem. Zřejmě se jí tam moc nelíbilo, jelikož odjela na dovolenou do Kanady a už se nikdy nevrátila.

Karel Gott byl do Manuely opravdu zamilovaný

Románek neprožívala tolik, jako sám zlatý slavík. Karel Šíp o ní pro Gotta dokonce napsal píseň. „Napsali jsme společně s Karlem Svobodou pro Karla píseň a všichni tři jsme byli přesvědčeni, že je zaděláno na hit. Nestalo se. Dodnes jsem přesvědčený, že té písničce bylo ukřivděno,“ řekl Šíp.

Píseň Kakaová lze slyšet na desce s názvem 95. „Písni zlomil vaz obyčejný český rasismus. Armáda Karlových fanynek se nejspíš nedokázala vyrovnat s představou, že jejich idol objímá nějakou mulatku. Ještě se možná pokusím její jméno očistit,“ dodal Šíp v rozhovoru pro MF Dnes.

Gott zlomil srdce mnoha dívkám, jen jedna jemu

Jiné ženy ale padaly Slavíkovi k nohám. Osudovou pro něj byla svým způsobem i baletka Antonie Zacpalová, se kterou má dceru Dominiku. Otcem v pravém slova smyslu pro ni ale zpěvák nikdy nebyl. Zahrnoval ji spíše hmotnými dary.

Dceru Lucii Kovaříkovou má pro změnu s Ivetou Kovářovou. Gott dlouho nevěřil, že je skutečně jeho dcerou a přesvědčily ho až testy otcovství. S maminkou žila Lucie na pražských Vinohradech v bytě, který jim Gott pořídil.

Ivana je Gottovou osudovou ženou

Charlotte Ellu a Nelly Sofii měl Gott s Ivanou, která se o něj starala až do jeho smrti. Ta byla urychlená akutní leukemií. Jeho zdravotní stav se zhoršoval velmi rychle a Ivana se proměnila z manželky na pečovatelku.

„S Ivanou Gottovou se znám velmi dobře. Ona je nesmírně obětavá ženská a nebýt jí, tak ten Karel tady nebyl už dávno. Je to původem zdravotní sestra. Dokázala mu pomoc. Do poslední chvíle byla výborná, starala se, pečovala o něj. Lepší ženskou si nemohl přát,“ řekla ještě před svým skonem Eva Pilarová.

„To ho změnilo, protože s ní měl děti. Předtím měl děti taky, ale s těmi nežil. Tohle bylo něco úplně jiného. Dokázal se naplno věnovat jak hudbě, tak rodině. Ten vztah k holčičkám se projevuje i v klipu, co natočili (Srdce nehasnou). Je to nádherná věc na rozloučenou s publikem,“ dodala.