Eben to prozradil během přímého přenosu taneční soutěže StarDance, jenž jeden večer doprovázely písně Karla Gotta. „On neměl rád jablka,“ zavzpomínal Marek Eben.

„Zjistil jsem to tak, že jsme šli s mojí ženou na procházku a v Pařížské na zahrádce seděl Karel Gott a pozval nás. Pojďte si přisednout a říkal mi: Dáš si koňak? Já jsem říkal: Karle, to je pro mě škoda, já jsem se to nikdy nenaučil pít,“ vyprávěl Eben.

„Co tak piješ, zeptal se. Já mu říkal, leda calvados. A to když jsem řekl, tak Karel Gott ožil a řekl: Člověče calvados, to je jediná forma jablek, jakou snesu,“ dodal moderátor, jenž prozradil zpěvákovo tajemství. Do té doby to nikdo nevěděl.

Existují ale mnohem závažnější tvrzení než to, že Gott nemusel jablka. Co nebo spíše koho neměl opravdu rád, prozradila jeho nejstarší dcera Dominika Gottová. Ta se koneckonců nebojí říct cokoli. Svojí upřímností je proslulá.

Eben na Karla prozradil, že neměl rád jablka

„Táta nemusel mnoho let Václava Havla. On o totiž v nějakém článku po revoluci řekl, že to měl snazší, než on. Že si Havel mohl v době temna psát do šuplíku, ale kdyby se otec nějak vzepřel, tak měl se svou kariérou konec,“ svěřila Dominika deníku Aha.

„Vím, že slovo Havel nemohl do svých šedesátin vůbec slyšet. Pak mu ale prezident pogratuloval dopisem k narozeninám a najednou se tátův vztah k němu začal měnit,“ vysvětlila Dominika. Svého času však jméno Havel nemohl Gott dlouho slyšet.

Dominika se nebála jít ještě dál

Byl to ale přeci jen lidumil, tak v sobě nenávist dlouho nedokázal držet. Sama Dominika o tom ví své. Gott jí měl v určitém období plné zuby a stejně se s ní co chvíli usmiřoval. Dominika měla v minulosti problém s alkoholem a slavný zpěvák jí na léčbu několikrát přispěl.

„Neměla jsem lehké období a vím, že mám problém. Rozhodla jsem se podstoupit léčebné terapie a zbavit se závislosti na alkoholu a na lécích,“ řekla Dominika Blesku. „A to jsem také tátovi slíbila. Chci, aby mi bylo zase dobře,“ dodala.

Gott svého času nemusel Havla

„Pan Gott s Dominikou na toto téma hovoří poslední dva roky. Již mnohokrát se ji snažil přesvědčit, aby svůj problém s alkoholem co nejrychleji řešila a podstoupila léčení. Ona to však vždy odmítala s tím, že není alkoholička a žádný problém nemá,“ informovala veřejnost ještě za Karlova života jeho mluvčí Aneta Stolzová. Dominika se nakonec rozhodla léčit svépomocí. Dle zpěvačky Šárky Rezkové, která ji u sebe nechala chvíli bydlet, to bylo však neúspěšné.