Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott nazpíval písně Beatles i Rolling Stones. Tyhle mají zvláštní texty

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Přestože je legendární zpěvák Karel Gott bez sebemenších pochyb největší celebritou českého šoubyznysu, v dobách dávno minulých nazpíval písně, které mohou pro nejednoho dnešního posluchače znít poněkud zvláštně. Jak dopadly jeho předělávky skladby Yesterday od Beatles nebo I’m Still Standing od Elthona Johna?

Profesní dráha Karla Gotta přinesla fanouškům obrovské množství nejrůznějších písní a více než tři stovky alb. Při takovém množství zcela jistě milovníky hudby napadne, odkud vlastně zpěvák čerpal inspiraci. Ten přitom sáhnul do osvědčených vod a několikrát se rozhodl přezpívat slevné světové hity.

Coverů nazpíval mnoho, web iReport se rozhodl vybrat pět skladeb, které považují za skutečný bizár. 

Elthon John - I’m Still Standing (Mám styl Čendy)

Jedna z nejznámějších písní slavného britského zpěváka Elthona Johna I’m Still Standing se nevyhnula ani Karlu Gottovi. Původní skladba vypráví o ztracené lásce a následném léčení zlomeného srdce. V rukách Karla Gotta však úplně změnila význam. Ten v ní totiž zpívá o tom, jaký má jakýsi Čenda styl a že ho chce mít Karel taky.

The Beatles - Yesterday (Píšu vám) 

Není snad člověka, který by neznal legendární hit skupiny The Beatles s názvem Yesterday. Ta dodnes patří k nejposlouchanějším skladbám britských sympaťáků, jež v minulém století doslova pobláznili svět. České verze s názvem Píšu vám se ujalo trio Karel Gott, Waldemar Matuška a Václav Neckář. 

The Rolling Stones - Paint it Black (Rot und schwarz)

Téměř totožné popularitě, jaké se Karel Gott těšil v Česku a na Slovensku, se mu dostalo i v sousedním Německu. A tak si vzal rockovou klasiku skupiny The Rolling Stones a přetvořil ji na německý folkový song. Alespoň však perfektně zazpívaný.

Johnny Cash - Oh, Lonesome me (Ptačí nářečí)

Původní skladba Johnnyho Cashe vypráví o osamělém muži, kteří se těžce vyrovnává se svojí samotou. Karel Gott z ní udělal veselou píseň a vypráví v ní o konverzaci mezi ptáky. Na tehdejší publikum píseň zcela určitě zapůsobila. Těžko říct, co by na ni řekl sám Johnny Cash.

Stevie Wonder - I Just Called To Say I Love You (To vám byl den)

Nejúspěšnější skladba zpěváka Stevieho Wondera je zároveň vyznáním lásky a mezi fanoušky se těší obrovské popularitě dodnes. Verze Karla Gotta je opět velmi odlišná. Namísto vyznání lásky se posluchači dočkali poněkud majetnického přemlouvání ženy, aby byla jen jeho.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky