Profesní dráha Karla Gotta přinesla fanouškům obrovské množství nejrůznějších písní a více než tři stovky alb. Při takovém množství zcela jistě milovníky hudby napadne, odkud vlastně zpěvák čerpal inspiraci. Ten přitom sáhnul do osvědčených vod a několikrát se rozhodl přezpívat slevné světové hity.

Coverů nazpíval mnoho, web iReport se rozhodl vybrat pět skladeb, které považují za skutečný bizár.

Elthon John - I’m Still Standing (Mám styl Čendy)

Jedna z nejznámějších písní slavného britského zpěváka Elthona Johna I’m Still Standing se nevyhnula ani Karlu Gottovi. Původní skladba vypráví o ztracené lásce a následném léčení zlomeného srdce. V rukách Karla Gotta však úplně změnila význam. Ten v ní totiž zpívá o tom, jaký má jakýsi Čenda styl a že ho chce mít Karel taky.

The Beatles - Yesterday (Píšu vám)

Není snad člověka, který by neznal legendární hit skupiny The Beatles s názvem Yesterday. Ta dodnes patří k nejposlouchanějším skladbám britských sympaťáků, jež v minulém století doslova pobláznili svět. České verze s názvem Píšu vám se ujalo trio Karel Gott, Waldemar Matuška a Václav Neckář.

The Rolling Stones - Paint it Black (Rot und schwarz)

Téměř totožné popularitě, jaké se Karel Gott těšil v Česku a na Slovensku, se mu dostalo i v sousedním Německu. A tak si vzal rockovou klasiku skupiny The Rolling Stones a přetvořil ji na německý folkový song. Alespoň však perfektně zazpívaný.

Johnny Cash - Oh, Lonesome me (Ptačí nářečí)

Původní skladba Johnnyho Cashe vypráví o osamělém muži, kteří se těžce vyrovnává se svojí samotou. Karel Gott z ní udělal veselou píseň a vypráví v ní o konverzaci mezi ptáky. Na tehdejší publikum píseň zcela určitě zapůsobila. Těžko říct, co by na ni řekl sám Johnny Cash.

Stevie Wonder - I Just Called To Say I Love You (To vám byl den)

Nejúspěšnější skladba zpěváka Stevieho Wondera je zároveň vyznáním lásky a mezi fanoušky se těší obrovské popularitě dodnes. Verze Karla Gotta je opět velmi odlišná. Namísto vyznání lásky se posluchači dočkali poněkud majetnického přemlouvání ženy, aby byla jen jeho.