Během své kariéry si získal srdce milionů fanoušků, kteří na něj nezapomínají ani po jeho smrti a s láskou si jej připomínají. Zpěvák Karel Gott nazpíval mnoho hitů, byly to ale také jeho vlídnost, laskavost, optimismus a smysl pro humor, co na něm jeho obdivovatele fascinovalo. Život zkrátka bral s lehkostí a nikdy se nad nikoho nepovyšoval. Přestože byl Karel Gott nesmírně váženou osobností, neměl sebemenší problém s tím si ze sebe udělat legraci.

Mistr zpěvu i vtipu

Moderátor Leoš Mareš na sociální síti sdílel video, které pořídil před čtyřmi lety, když byl Karel Gott hostem ranní show na rádiu Evropa 2. Tehdy venku panovaly kruté mrazy, přes den teploty padaly i k -10 stupňům Celsia, a tak Mareše zajímalo, jak se zpěvák před zimou chrání.

„No, já mám takový kožich z Kanady. A to je tedy jak medvěd,” odpovídal Mistr na otázku a zároveň poukázal na jedno úskalí bytelného kabátu. „Ale já se takto nevejdu do tramvaje,” dodal Karel Gott s úsměvem a všechny přítomné přitom naprosto odzbrojil a studiem se ze všech stran ozýval bujarý smích.

Jediná celebrita

Pod videem se začaly okamžitě hromadit nejrůznější reakce, ve kterých fanoušci vyjadřovali lítost a smutek nad tím, jak jim Mistr chybí. „Miluji jeho humor. Bez urážky, Leoši. Pan Karel Gott je moje jediná celebrita a strašně mi chybí,” napsala jedna ze sledujících Leoše Mareše. „Jeho laskavý a pohotový humor,” přidala se další a poukázala na jednu z předností Mistra.

„Chybíte tu, milý Karle. Vždy jste uměl potěšit – písní, slovy a činy,” zní ještě další z reakcí. Karel Gott zkrátka lidem nesmírně chybí a o jeho život se jeho fanoušci stále velmi zajímají. O tom ostatně svědčí obrovský zájem jak o jeho autobiografickou knihu Má cesta za štěstím, tak také dokument Karel.

Související články