„V knížce je řada momentů a odhalují něco, o čem Karel Gott třeba nikdy nemluvil. Velmi často se řeší, že Karel Gott měl čtyři dcery, ale my v té knize s Dominikou odhalujeme, že mohl mít i syna. Polemizujeme,“ prozradil Procházka Šípu.

„Čekám samozřejmě vzdor ze strany Ivany Gottové právě proti tomu, co tam Dominika odhaluje. Nicméně chci říct, že proti Karlovi tam není ani jedno špatné slovo,“ pokračuje a naznačuje tím, že v knize se o Ivaně jako o světici nedočtete. S Dominikou Gottovou strávil nad psaním knihy poměrně dlouhou dobu, a tak ji měl možnost blíže poznat. Dokáže tedy vysvětlit, proč jsou vztahy Ivany a Dominiky tak vyhrocené.

Luboš Procházka křtil knihu se Šárkou Rezkovou

„Ivana měla vždycky ráda ve všem řád a chtěla, aby rodina vypadala navenek spokojeně. To se samozřejmě po smrti Karla nedalo udržet. Spory mezi Dominikou a Ivanou jsou znatelné. Ivana by byla ráda, kdyby Dominika žila normálně a nedělala, jak ona říká, ostudu rodině. Dominice zase vadí direktivní chování Ivany,“ konstatuje. Nakonec pro ně našel i řešení.

„V knize píšeme, jak se Ivana měla podle Dominiky chovat ke Karlovi. Je to střet dvou světů. Dámy by si měly sednout ke stolu a vyříkat si to a jít dál. Když to neudělají, máme tady polarizaci rodiny. Karel by z toho asi nadšen nebyl,“ myslí si Procházka.

Dominika se nedostavila, tak natočila omluvu

V knize mimo jiné Dominika píše, že mít za otce nejznámějšího zpěváka v zemi není výhra. Dodnes se jí dostává pozornosti, o kterou vlastně nestojí. Momentálně je za pultem delikates v pražském obchodním centru.

„Říká, že do těch lahůdek se na ni všichni chodí dívat jako do ZOO. Za tu dobu, co jsem ji poznal, tak v řadě věcí má pravdu. V některých věcech jsem si říkal, že mohla to příjmení Gottová využít líp,“ tvrdí spoluautor díla, jenž ve spolupráci s ní občas spatřoval zádrhely.

Kniha Poslední roky s Karlem odhaluje mnohá tajemství

„Ze začátku se i s ní spolupracovalo velmi dobře, jelikož ona měla velmi dobře našlápnuto. Našla si práci, pracovala krátce i pro mě,“ vypráví, jak to všechno začalo.

„Pak se vrátil do Česka Timo (manžel Timo Tolkki), byl tady měsíc a žádal ji, aby se k němu vrátila. To ji rozhodilo. Pak začala koronakrize. Byla dva měsíce doma a utápěla se v tom. Přemýšlela, jestli odejít, jestli se má rozvést. Práce na druhé části knihy byla náročnější pod vlivem její psychiky,“ přiznává Procházka, který s Gottem strávil patnáct let jako jeho dvorní novinář. Na křtu knihy tedy nemohl chybět. Chybět neměla ani Dominika, ale přesto se tak stalo.

Procházka byl Karlův dvorní novinář

„Dominika o tom tom termínu ví měsíc, ale sdělila mi, že musí být v práci v Palladiu, že ta směna nejde vyměnit, protože se o tu práci bojí a nechce provokovat. Natočila zdravici, kde říká, že si za tou knihou stojí a že je ráda, že jsme tu knihu udělali,“ sdělil procházka a přišel s vlastní teorií.

„Trochu jsem si říkal, jestli to není tím, že by jí třeba Ivana Gottová řekla, ať se nechodí, ale oni mají ty vztahy tak vyhrocené, že nevěřím tomu, že by jí řekla nechoď se a natoč zdravici. Moc by mi to nedávalo smysl. Ví o tom měsíc. Ona sama říká, že se necítí dobře, nevypadá dobře. Takže to je tímto umocněné,“ objasnil důvod její nepřítomnosti.

„Má velký strach o práci, jelikož v pohostinství, potažmo v těch lahůdkách, není takový obrat jako byl. Táhne vlastní nájem, kadeřníka, dopravu a možná i nějaký dluh, co musí splácet. Skoro rok poté, co je tady, sama zvažuje, zda udělala dobře, že se vracela do Česka, protože tady je pod drobnohledem lidí,“ dodává Procházka.