Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott se obával o svou kariéru: Odmítl duet s největší slovenskou hvězdou

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Karel Gott byl jedním z nejúspěšnějších tuzemských zpěváků. Jeho dvaačtyřicet vítězství v anketě Zlatý slavík hovoří za vše. I on však měl konkurenta, kterého se bál. Jmenoval se Karol Duchoň a na Slovensku válcoval hitparády. S Gottem si dokonce toužil zazpívat, ale ten o to nestál.

Karel Gott si velmi dlouho a pečlivě budoval kariéru. Fanynky ho milovaly a on na oplátku miloval je. Nikdy by neudělal nic, čím by svoji hvězdnou dráhu nějak ohrozil. Na Slovensku ve stejnou dobu začal zpívat Karol Duchoň.

Konkurenti

I on byl velmi talentovaný. Oba byli vlastně přímými konkurenty ze dvou zemí. Gott si ale dával pozor, s kým se dává během své kariéry dohromady. Vystupoval většinou sám, duety sice nahrával, ale převážně s ženami. Tak se ženské pokolení soustředilo na něj, a to bylo přesně to, co on v tu dobu chtěl.

Duchoň ale takový nebyl. Byl muzikant v pravém slova smyslu. Užíval si života a hodně pil, což se mu později stalo osudným. Byl obklopen spoustou známých a žil naplno. Na rozdíl od Gotta život nebral tak vážně.

Bál se, že ho Duchoň převálcuje

I přesto všechno Duchoň Gotta uznával a toužil s ním nazpívat duet. „Když jsme byli u Gotta, slíbil, že s ním nazpívá duet. Těšil se jako malé dítě,“ řekla po letech slovenskému webu pluska.sk Duchoňova kamarádka a kolegyně Oľga Szabová.

Ta však věděla, že se nikdy nic takového nestane. Nebála se prozradit i pravý důvod. „Říkala jsem mu, že k tomu nikdy nedojde, protože Gott si k sobě nepustí stejně kvalitního zpěváka, jako on je sám. A tak se i stalo,“ dodala.

Karol Duchoň Karol Duchoň Zdroj: Reprofoto/Youtube

I kdyby si to Gott později rozmyslel, už k tomu dojít nemohlo. Karol Duchoň zemřel na cirhózu jater v listopadu 1985. Bylo mu jen pětatřicet let. Duchoň nazpíval během své kariéry nespočet hitů jako Šiel, šiel či Mám ťa rád.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky