Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jan Žižka: Bubeník Karla Gotta si jej vážil, přesto se nevzdal zakázaného vztahu

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Není snad nikdo, kdo by o Karlovi Gottovi řekl něco špatného. Ženy tvrdí, že byl gentleman každým coulem a muži, že měl dobré srdce. Celých 25 let ho na koncertech provázel bubeník Jan Žižka, který nejednou historkou potvrdil, že by si z něho lidé měli brát příklad.

Jan Žižka byl s Karlem Gottem jednu dobu neustále a téměř nikdy spolu neměli žádný spor. Ve své knize Zlatá léta s Karlem Gottem aneb Čtvrt století za zády Mistra, která právě vychází, píše, jak moc byl Gott šlechetný, a to i k lidem jiné kategorie.

„Vždy dal dost slušný peníz žebrákům v tehdy západních zemích, kdy u nás toto ještě neexistovalo. Říkal, nikdy nevíš, jak jednou dopadneme my!“ vzpomíná Žižka.

„Doufám, že čtenáře, příznivce a fandy Karla Gotta potěší mé vzpomínky na tak výjimečného umělce a mně velice blízkou osobnost psané z trochu jiného pohledu než články žurnalistů, kteří získávali informace vždy z mnoha neosobních zdrojů. Nikdy však z úhlu pohledu jeho muzikanta, který s ním prožil, byť většinou skrytý za jeho zády, čtvrt století spolupráce. Karle, díky za ta krásná léta po tvém boku,“ informuje Žižka o své nové knize na stránkách manželky Olivie Žižkové.

Ta se mimochodem jakožto zpěvačka proslavila písněmi Já volím SPD nebo Evropo, dýchej. Dá se předpokládat, že s ní Karel Gott nechtěl mít nic společného, jelikož ze zásady nepolitikařil. Ještě jedna věc se mu nemusela tak úplně líbit.

Zakázaný vztah

Svého času měl Žižka něco s jeho dcerou Dominikou, která se to před otcem ani nesnažila tajit. Žižka to také nepopírá a ve své knize o vztahu otevřeně hovoří. Stejně tak činí Gottová v knize Můj táta Karel.

„Karel byl gentleman. Určitě ho to moc netěšilo, ale mlčky to toleroval,“ svěřil se Žižka deníku Aha. Netěšilo to jistě ani jeho ženu. Žižka byl totiž v té době ženatý, ale zachtělo se mu užívat si s o mnoho let mladší dívkou.

„Nejsem na to pyšný. Naštěstí máme nyní s druhou ženou výborné vztahy,“ tvrdí bubeník. „Dominika někde zveřejnila, že jsem ji vozil do školy. To tedy pravda není, to by vypadalo, že jsme spolu spali u nás doma. To bych fakt neudělal,“ vyvrací Dominičino tvrzení Jan.

Na turné s Gottem s ním jezdila i Dominika, která si uměla užívat života. „Jednou mi Karel ráno řekl, že jsme byli s Dominikou moc hluční a že nemohl spát. Nebylo mi to úplně příjemné,“ přiznává Žižka, který s nejmladší Gottovou dcerou trávil na šňůře noci.

Obdiv legendě

I když se občas nechovali, jak měli, snažili se Gotta při přípravě na koncert nerušit. „Obdivoval jsem vždy jeho geniální paměť, ať už textů v různých jazycích, tak i stovky písní, ve kterých se nikdy nespletl. Vlastně s tím souvisí i jeho schopnost si uvádět dvouhodinové koncerty sám a ještě vtipně, s humorem jemu vlastním. Pamatovat si totiž sled písní za sebou, včetně jejich úvodu v různých jazycích je neuvěřitelné. Vše bez kousku papíru, nebo taháku,“ pěje na něj ódy v knize Žižka.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky