Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott a Ivana vztah dlouho tajili: Dávné snímky ukazují začátky velké lásky

Karel Gott, Ivana Gottová
Karel Gott, Ivana Gottová
Zdroj: Profimedia
Karel Gott, Ivana Gottová

Seznámili se již v roce 1999, trvalo ale dlouhou dobu, než se dali dohromady a než se začali bok po boku společně objevovat na veřejnosti jako pár. Když se tak ale stalo, všem bylo jasné, že tahle láska vydrží. A tak se také stalo. Po pár letech si Karel Gott vzal Ivanu za ženu a po dalším čase se jim narodily dvě krásné dcery. Příběh jejich lásky dodnes mnohé fascinuje. 

Na Karla Gotta a jeho manželku Ivanu se mnozí dívali jako na jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Přestože zpočátku část lidí nechápala, jak si legendární zpěvák může natolik rozumět s podstatně mladší vystudovanou zdravotní sestrou, a na jejich vztah se dívala skrz prsty, časem se začalo ukazovat, že se dvojice nesmírně miluje. Lidé přijali Ivanu, tehdy ještě Macháčkovou, jako životní lásku Mistra a začali si všímat, že je svému partnerovi velkou oporou a rozhodně jej nevyužívá jen kvůli zviditelnění či snad dokonce financím.

Sama Ivana, která se do Karla velmi rychle zamilovala, zpočátku jeho náklonnost odmítala. Dokonce mu při seznámení dala špatné číslo a hrozilo, že se spolu již nikdy znovu nesetkají. Osud tomu ale chtěl jinak. 

Ihned jej zaujala

Karel Gott ještě před svou smrtí stačil dopsat svou autobiografickou knihu s názvem Má cesta za štěstím, ve které hovoří o nejrůznějších momentech ze svého života, jež pro něj byly důležité. A bez ostychu v ní otevírá i téma seznámení s Ivanou. 

„S Ivanou jsme se poprvé setkali v březnu 1999 v Národním muzeu. Ne však při prohlížení exponátů, ale na večírku, který se tam konal po slavnostním vyhlášení cen TýTý. Ivana s sebou vzala kamarádku, vítězku soutěže Miss Europe Moniku Žídkovou. Hned, co nás oba Monika představila, mihlo se mi hlavou, že bych rád tuto mladou ženu poznal blíž,” napsal Karel Gott ve své autobiografii. 

Zvláštní seznámení

V době, kdy se Karel a Ivana setkali, byli oba ve vztahu. Karel Gott tenkrát ještě tvořil pár s Marikou Sörösovou, ale jejich láska pomalu umírala. Zpěvák si přesto od Ivany vyžádal její telefonní číslo a řekl jí, že by s ní rád někdy zašel na kávu. „Uběhlo několik dní, než jsem se odhodlal a zavolal. Jenže bez úspěchu. Číslo neexistovalo,” popisuje Mistr, jak pomalu ztrácel naději, že se s Ivanou ještě někdy setká. 

Zhruba o měsíc později se však znovu potkali v Ostravě na večírku. Karel se Ivaně pokoušel vysvětlit, že se ji snažil kontaktovat, ale číslo neexistovalo. Ta jej však zaskočila, neboť mu řekla, že mu špatné číslo dala schválně, protože se jí nelíbilo, že do Národního muzea přišel se svou partnerkou, ale potají se dožadoval jejího čísla. Zpěvák začal Ivaně vyprávět o tom, jak jeho vztah s Marikou skřípe a že se blíží jeho konec. Nakonec spolu zašli na večeři, ale nic než přátelství ze společně stráveného večera nevzešlo. Nešlo jen o to, že byl Karel stále ve vztahu, byť rozpadajícím se, ale také Ivana byla zadaná. 

S Mistrem však udržovala přátelství. Čas od času se sešli, zašli na kávu a byli si stále nablízku. Její vztah s holandským partnerem brzy skončil a Ivana si začínala uvědomovat, že je zamilovaná právě do Karla. Jednoho dne mu o svých citech řekla. A v ten moment se zrodila láska, kterou pak ukončil až zpěvákům odchod na věčnost. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky