Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott by se nestačil divit: V zahraničí nezákonně obchodují s jeho písněmi

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Zpěvák Karel Gott má i po své smrti nejen v Česku, ale i v sousedních zemích spousty fanoušků, kteří hltají naprosto vše, v čem jméno Mistra figuruje. I proto se jisté německé vydavatelství rozhodlo uvést do prodeje notový sešit obsahující Gottovy nejznámější písně. Jenže tak učinilo bez jakéhokoliv vědomí Ivany Gottové, jejíž firma Karel Gott Agency vlastní práva k celé Karlově tvorbě. 

Pro Karla Gotta by jistojistě šlo o velmi nepříjemné překvapení. Německé hudební vydavatelství Blasmusikshop totiž vydalo notový sešit obsahující jeho nejpopulárnější písně. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem o plánu vydavatelství věděla Ivana Gottová, která prostřednictvím společnosti Karel Gott Agency vlastní veškerá práva týkající se Mistrova uměleckého díla. Na záležitost upozornil Blesk

Nejde jen o písně

Kromě písní, které vydavatelství nezákonně zveřejnilo, došlo také ke zneuctění památky zpěváka. Na obalu notového sešitu se totiž nachází ne příliš povedená kresba, která má Karla Gotta vyobrazovat, a také jeho podpis. Ten si ale se skutečným podpisem zpěváka rovněž není nijak moc podobný. A právě i k podpisu podle zmíněné redakce disponuje právy Ivana Gottová. 

Ivana už situaci řeší

O sešitu s názvem Erinnerungen (česky Vzpomínky), který vydavatelství Blasmusikshop publikovalo, se Ivana Gottová pochopitelně rychle dozvěděla a začala problém okamžitě řešit. V současnou chvíli ovšem není jasné, jaké vyústění spor bude mít. „Správci dědictví už situaci s hudebním vydavatelstvím řeší. Snad se nějak domluví,” řekl pro Aha! někdejší německý manažer Karla Gotta Wolfgang Kaminski. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky