Pro Karla Gotta by jistojistě šlo o velmi nepříjemné překvapení. Německé hudební vydavatelství Blasmusikshop totiž vydalo notový sešit obsahující jeho nejpopulárnější písně. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem o plánu vydavatelství věděla Ivana Gottová, která prostřednictvím společnosti Karel Gott Agency vlastní veškerá práva týkající se Mistrova uměleckého díla. Na záležitost upozornil Blesk.

Nejde jen o písně

Kromě písní, které vydavatelství nezákonně zveřejnilo, došlo také ke zneuctění památky zpěváka. Na obalu notového sešitu se totiž nachází ne příliš povedená kresba, která má Karla Gotta vyobrazovat, a také jeho podpis. Ten si ale se skutečným podpisem zpěváka rovněž není nijak moc podobný. A právě i k podpisu podle zmíněné redakce disponuje právy Ivana Gottová.

Ivana už situaci řeší

O sešitu s názvem Erinnerungen (česky Vzpomínky), který vydavatelství Blasmusikshop publikovalo, se Ivana Gottová pochopitelně rychle dozvěděla a začala problém okamžitě řešit. V současnou chvíli ovšem není jasné, jaké vyústění spor bude mít. „Správci dědictví už situaci s hudebním vydavatelstvím řeší. Snad se nějak domluví,” řekl pro Aha! někdejší německý manažer Karla Gotta Wolfgang Kaminski.

Související články