Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott nemá klid ani po smrti: U hrobu hlídkuje policie

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Zdroj: Profimedia
Hrob Karla Gotta

Karel Gott patřil k nejslavnějším osobnostem u nás, a tak fanoušci jeví veliký zájem i o místo jeho posledního odpočinku. Bohužel ne všichni návštěvníci přichází s čistými úmysly, a tak na místě došlo k několika krádežím. Tomu se nyní vdova Ivana Gottová snaží zabránit a pomáhá jí i správa hřbitova.

Na pražských Malvazinkách má hrob mnoho českých celebrit, a to bohužel přitahuje pozornost zlodějů. Běžní občané se naučili, že na náhrobky nesmí umisťovat nic cenného, jelikož většina takových předmětů z hřbitova rychle mizí.

U míst posledního odpočinku slavných umělců se ale fanoušci často nechají unést a donesou drahé květiny či jiné drobnosti, kterými chtějí uctít své idoly. Naneštěstí jsou ale přesně takové předměty terčem krádeží.

Své o tom ví i Ivana Gottová, jelikož hrob Karla Gotta byl vykraden opakovaně, a někdo dokonce odcizil sošku zlatého slavíka, který měl slavného zpěváka střežit.

Z Malvazinek mizí předměty, u hrobů hlídkuje policie

Z krásného náhrobku Karla Gotta za poslední dobu zmizela nejen soška slavíka, neznámí pachatelé z něj odnesli například svíčky, pamětní kamínky a další věci.

Proto se Ivana Gottová rozhodla umístit lucernu raději do zamykací skříňky, jak informoval Blesk.cz. Správa hřbitova následně upozornila policii, aby v dané lokalitě posílila hlídky, a to zvlášť u hrobů slavných osobností.

„Není v našich silách bez kamerového systému zabezpečit osm hektarů veliký hřbitov, na kterém je přes třináct tisíc hrobů,“ sdělila stejnému webu mluvčí pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáková.

Nebyl to jen Gottův hrob, okradli i Pilarovou

Hrob Karla Gotta nebyl jediný, který se stal terčem bezpáteřních vandalů. V březnu si postěžoval vdovec po Evě Pilarové, Jan Kolomazník, že z náhrobku jeho zesnulé ženy zmizela soška anděla, který držel v rukou kočku. Sošku tam osobně umístil. Někdo pak ukradl i druhou sošku samostatné kočky, kterou Kolomazník též dal své milované.

Podle mluvčí pražských hřbitovů to není ojedinělý případ a dokud se na místo nenainstalují kamery, situace se bude nejspíš opakovat i v budoucnu.

Ivana Gottová se už před časem vyjádřila skrze svou tiskovou mluvčí, že nebude věc předávat policii. „Paní Ivana Gottová neplánuje věc řešit s policií, jelikož nevykradli hrob, ale drobnosti na něm. Stále věří v lidskou slušnost a úctu k zesnulým,“ oznámila Aneta Stolzová.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky