Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutná zpráva pro fanoušky: Stavba hrobky pro Karla Gotta je v ohrožení

Karel Gott*
Karel Gott*
Zdroj: Profimedia
Karel Gott*

Kolem místa posledního spočinutí Karla Gotta jsou stále další záhady. Zpěvákova rodina se dosud nedočkala hrobky a podle dostupných informací se celá situace může táhnout ještě několik měsíců!

Už je tomu více jak dva měsíce od smrti Karla Gotta, fanoušci ale stále nemají, kam mu položit květiny. Kolem hrobky známého zpěváka panuje od první chvilky tajemno. Nejprve se spekulovalo o místě. V úvahu přicházel například Újezd u Svatého Kříže na Plzeňsku, kde jsou pohřbeni Gottovi rodiče. To však ale později vyvrátila vdova Ivana Gottová. Její muž totiž učinil ještě za svého života rozhodnutí a místo si vybral sám.

Po pár týdnech dohadů se konečně odtajnilo finální místo, kde bude stát hrob zpěváka. Pražské Malvazinky jsou kousek od Bertramky, což prý Gottovi imponovalo. Jenže, uběhly další týdny a na hřbitově stále není ani náznak stavby! A podle všeho ani nebude...

Novináři několikrát kontaktovali správu hřbitovů i samotné zaměstnance, nikdy se však nedočkali konkrétní informace. Když se konečně potvrdilo místo, na Malvazinky začaly pravidelně dojíždět houfy Gottových fanoušků toužících mu zapálit svíčku. Vždy ale skončily na Bertramce, jelikož zpěvák zatím skutečně hrob nemá. Zklamaní fanoušci se ale jen tak nedočkají, Ivana Gottová se vyjádřila, že bude včas veřejnost informovat "až to bude aktuální."

Problém je v tom, že se blíží zima a v mínusových teplotách není možné kopat do země. Z tohoto důvodu hrozí, že si zlatý Slavík na svoje poslední místo "počká" minimálně do jara.

"Pochybuji o tom, že by se přes zimu stavěla hrobka či hrob, není to moc pravděpodobné," z tohoto důvodu se ale situace může táhnout minimálně do jara. Fanoušci si budou muset ještě nějaký ten pátek počkat. Možná ale Ivana s dcerami s uložením milovaného manžela a otce nespěchají záměrně.

Ještě když byl Karel Gott naživu, říkával dojemně, že si přeje spočinout právě na Malvazinkách, aby byl na blízku svým dcerám. Bertramka je za rohem a tak to holčičky za tatínkem nebudou mít daleko. Je možné, že si rodina chce ještě urnu ponechat, aby měli čas se se ztrátou vyrovnat a proto jim zdlouhavé jednání ohledně hřbitovu tolik nevadí. Z psychologického hlediska je to jistě dobrý tah. 

Každopádně, kdo se chystal kolem svátků vzdát poslední sbohem oblíbenému zpěvákovi u hotové hrobky, může si cestu ušetřit. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky