Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vandalové vykradli hrob Karla Gotta, zmizel i zlatý slavík

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Zdroj: profimedia.cz
Hrob Karla Gotta

Fanoušci i rodina legendárního zpěváka Karla Gotta jsou v šoku. Z jeho hrobu na pražských Malvazinkách totiž zmizelo hned několik věcí, a to včetně sošky zlatého slavíka, která byla přilepena na náhrobní desku. Dle mluvčí rodiny Gottových Anety Stolzové to ovšem není zdaleka poprvé, co se zpěvákův hrob stal cílem vandalů. 

Jen stěží lze uvěřit tomu, čeho jsou někteří lidé schopni, drzost vandalů zkrátka nezná mezí. Stejně tak jim podle všeho nic neříká ani úcta k zesnulým. Na hřbitově na pražských Malvazinkách někdo odcizil z hrobu Karla Gotta dárečky, které mu pravidelně nosí fanoušci. Mezi ztracenými věcmi je rovněž soška zlatého slavíka, která byla připevněna na náhrobní desce. Několik dní předtím byl vykraden podle webu Expres.cz také hrob zpěvačky Evy Pilarové.

Hrob Karla Gotta Hrob Karla Gotta Zdroj: profimedia.cz

Není to poprvé

O tom, že ze zpěvákova hrobu mizí věci, se začali podle Expresu bavit i sami fanoušci na sociální síti. Ti stejně tak upozornili právě na chybějícího zlatého slavíka. „Jen doufám, že ho nikdo, proboha, neukradl. Před Vánoci tam ležela i zlatá růže. Ani ta tam není. Dokonce někdo přejel v zatáčce koly přes trávník a slušně očesal spodní rododendron a vyryl dost hlubokou brázdu v tom trávníčku. Docela ubohé, protože v těch místech je dost široká cesta, aby bylo možno se vyhnout,“ napsala jedna z fanynek. 

Hrob Karla Gotta je místem, kam se pravidelně vydávají nejen jeho obdivovatelé, aby na svůj idol zavzpomínali, ale také právě vandalové. Věci z něj totiž mizí pravidelně. „Bohužel musím potvrdit, že se opravdu poslední dobou drobné dárečky od příznivců z hrobu Karla Gotta ztrácejí, nejen tedy zmíněný slavíček. Je nám to nesmírně líto,“ uvedla mluvčí rodiny Aneta Stolzová pro iDNES.cz.

Karel Gott hrob Hrob Karla Gotta Zdroj: Profimedia

Na policii se neobrátí

Ať už je skutečnost jakkoliv pobuřující, dle slov Anety Stolzové nebude Ivana Gottová řešit věc s policií. „Paní Ivana Gottová neplánuje věc řešit s policií, protože nevykradli hrob, ale drobnosti na něm. Stále věří v lidskou slušnost a úctu k zesnulým,“ dodala ještě mluvčí. 

Terčem vandalů není jen hrob Karla Gotta, ale také zpěvačky Evy Pilarové, který se nachází jen několik málo metrů od Gottova místa posledního odpočinku. I z něj v nedávných dnech zmizely sošky od fanoušků. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky