Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hospodyně Jaromíra Jandová oslavila 90. narozeniny: Karla Gotta brala jako syna

Jaromíra Jandová a Karel Gott
Jaromíra Jandová a Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Jaromíra Jandová a Karel Gott

Jubilejní devadesáté narozeniny oslavila Jaromíra Jandová, která pracovala téměř 40 let jako hospodyně pro Karla Gotta v jeho vile na Bertramce. Jandová brala známého zpěváka jako vlastního syna a s jeho odchodem se dodnes nesmířila. 

Devadesátiletou Jaromíru Jandovou ani v nejhorších snech nenapadlo, že Karel Gott z tohoto světa odejde dřív než ona. Slavíka brala jako vlastní dítě a z jeho odchodu je stále psychicky na dně.

"Jeho odchod mne velmi zdrtil. Je mi asi tak teskno, jako když matka přežije své dítě," svěřila se hospodyně rodiny Gottových Blesku.

Kulaté narozeniny prý Jaromíra oslavila v rodinném kruhu s vnoučaty. "Ta mi dělají velkou radost a často si říkám, jakou radost by asi měla Karlova maminka, kdyby se jí Karel nebál říct, že má dceru Dominiku. Tak moc si přála vnoučata..." zavzpomínala Jandová.

Dort k posledním narozeninám

Jaromíra Jandová pro Karla Gotta pracovala až do roku 2007. Ale i po odchodu Mistrovi k narozeninám pekla každý rok jeho milovaný dort s pudinkem.

Dominika Gottová dokonce organizovala předání oblíbeného dezertu pro tatínka k jeho 80. narozeninám. "Volala mi. Já ale byla daleko mimo Prahu, tak jsem ho upéct nemohla. Ani nevíte, jak mě to mrzí, byly to Karlovy poslední narozeniny," dodala se smutkem Jandová.

Do vily na Bertramce jezdívala na sedmou hodinu ráno, aby připravovala známému zpěvákovi snídani, případně přinesla teplé buchty s tvarohem a rozinkami. Jandová pro Gotta vařila, žehlila, prala, třídila poštu nebo uklízela po jeho milenkách a mejdanech, které si zpěvák užíval v době, než potkal svou osudovou lásku Ivanu Gottovou.

Jandová pro Gotta pracovala téměř celý život

Jaromíra Jandová Zdroj: Profimedia

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky